Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 33

Obrazek dla news_1639

Spotkanie opłatkowe w ZSS Siemiatycze - były łzy szczęścia i wielka radość!

18.12.2019

Pomimo swojej niepełnosprawności, na scenie czują się jak ryba w wodzie. Wszak aktorstwo i śpiew nie zna przecież pojęcia niepełnosprawność.  Dziś w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego młodzi aktorzy (uczniowie szkoły) zaprezentowali magiczne przedstawienie bożonarodzeniowe. W niejednym oku wycisnęło łzy szczęścia, a na twarzy widzów można było zauważyć zadumę i wielką radość z wyjątkowej gry aktorskiej - absolutnie pełnosprawnych uczuciowo dzieci i młodzieży. Z wielką radością się na nich patrzyło i słuchało.

więcej

Obrazek dla news_1638

Powiat wsparł policję - profesjonalne latarki przekazane funkcjonariuszom

17.12.2019

Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel, w ramach podziękowania za dotychczasową bardzo dobrą współpracę, przekazał siemiatyckim policjantom profesjonalne latarki. Będą wykorzystywane w czasie ich codziennej służby (głównie przez policjantów z wydziału kryminalnego). Nowy sprzęt odebrał Komendant Powiatowy w Siemiatyczach mł. insp. Tomasz Wyszkowski. Jak podkreślali podczas spotkania starostowie, bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nich niezmiernie ważne. Podziękowali też, za owocną współpracę z policją, a także za działania prewencyjne policjantów.
Komendant mówił, że nie jest to jednorazowe wsparcie ze strony Powiatu Siemiatyckiego. Siemiatycka jednostka otrzymywała wsparcie finansowe m.in. na zakup nowych radiowozów.

więcej

Obrazek dla news_1634

Wicemarszałek przekazał czek na15 milionów złotych na budowę siemiatyckiego basenu!

16.12.2019

Dziś na terenie budowy Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód (budowie krytej pływalni) w Siemiatyczach, Wicemarszałek Stanisław Derehajło przekazał Burmistrzowi Miasta Siemiatycze Piotrowi Siniakowiczowi symboliczny czek na sumę ponad 15 milionów złotych. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel i radny powiatowy Mariusz Cieślik.

- Cieszę się że wreszcie w Siemiatyczach doszło do porozumienia pomiędzy siłami politycznymi i społecznymi. to co się dzieje nie tylko w mieście Siemiatycze, a na terenie całego powiatu są bardzo dobrze rokującymi impulsami na przyszłość. Dziś z wielką radością wręczam burmistrzowi Piotrowi Siniakowiczowi ten czek, ale będzie szereg innych inwestycji, które tylko w ścisłej współpracy pomiędzy Zarządem Województwa Podlaskiego, Miastem Siemiatycze, Powiatem Siemiatyckim będą mogły być realizowane - mówił Wicemarszałek Stanisław Derehajło.

więcej

Obrazek dla news_1632

Zawiadomienie Starosty Powiatu Siemiatyckiego - scalenia "Miodusy i inne"

16.12.2019

Starosta   Powiatu   Siemiatyckiego   zawiadamia,   że   zgodnie   z     art.   28   ust.   1 ustawy z dnia 26 marca 1982 roku o scalaniu i wymianie gruntów (Dz. U. z 2018 poz. 908 ze zm.) w dniu 23.12.2019 r. o godzinie 11:30 w lokalu świetlicy wiejskiej we wsi Perlejewo odbędzie   się  zebranie   uczestników   scalenia   gruntów   obiektu   „MIODUSY   I INNE”, w skład którego wchodzą obręby geodezyjne: Miodusy Pokrzywne, Miodusy Dworaki, Miodusy   Inochy,   Koski   Wypychy,   Borzymy,   Twarogi   Trąbnica   gm. Perlejewo, powiat   siemiatycki,   woj.   podlaskie,   w   celu   odczytania   decyzji zatwierdzającej projekt scalenia.

więcej

Obrazek dla news_1631

Z a w i a d o m i e n i e Starosty Powiatu Siemiatyckiego - scalenia "Twarogi i inne"

16.12.2019

Zawiadomienie Starosta   Powiatu   Siemiatyckiego   zawiadamia,   że   zgodnie z     art.   28   ust.   1ustawy z dnia 26 marca 1982 roku o scalaniu i wymianie gruntów (Dz. U. z 2018 poz. 908 ze zm.) w dniu 23.12.2019 r. o godzinie 10:00 w lokalu świetlicy wiejskiej we wsi Perlejewo, odbędzie   się   zebranie   uczestników   scalenia   gruntów   obiektu   „TWAROGI   I INNE”, w skład którego wchodzą obręby geodezyjne: Twarogi Lackie i Ruskie, Stare Moczydły,   Twarogi   Mazury,   Twarogi   Wypychy,   Olszewo,   Pieczyski   gm.   Perlejewo, powiat siemiatycki, woj. podlaskie, w celu odczytania decyzji zatwierdzającej projekt scalenia.

więcej

Obrazek dla news_1630

WSA w Białymstoku przyznał rację Wojewodzie i stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Siemiatycze - sprawa szpitalnego lądowiska

13.12.2019

     Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Siemiatycze odnośnie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Siemiatycze. Tym samym sąd przyznał rację Wojewodzie Podlaskiemu, który w lipcu w wyniku kontroli uchwały ustalił iż jej zapisy naruszają przepisy obowiązującego prawa. W ocenie organu nadzoru w przedmiotowej uchwale nie uwzględniono uwarunkowań wynikających z funkcjonowania w sąsiedztwie terenu objętego planem miejscowym lądowiska przyszpitalnego dla śmigłowców „Siemiatycze-Szpital" (LPR: 1-1611 Siemiatycze).

    Zapisy zawarte w miejskiej uchwale niewykluczone iż docelowo mogłyby spowodować utrudnienia w bezpiecznym funkcjonowaniu lądowiska, czasowe zawieszenie lotów z lądowiska lub zamknięcie przyszpitalnego lądowiska, które należy do siemiatyckiego szpitala powiatowego...

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.