Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 49

Obrazek dla news_1471

2 miliony na unowocześnienie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach!

21.06.2019

Powiat Siemiatycki pozyskał blisko 2 mln zł ze środków unijnych na unowocześnienie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Wsparcie otrzyma 165 uczniów placówki, którzy skorzystają z różnego rodzaju zajęć rozwijających kompetencje potrzebne na rynku pracy. Będą to szkolenia i staże zawodowe i zajęcia wyrównujące braki w edukacji uczniów. Dodatkowo szkoła w Ostrożanach zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne. Wartość projektu: ponad 2 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego blisko 1,9 mln zł.

więcej

Obrazek dla news_1470

.

26.09.2023

Drodzy Uczniowie, Rodzice

Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Wychowawcy

Pracownicy Administracji i Obsługi

Z okazji zakończenia roku szkolnego dziękujemy nauczycielom, dyrektorom i pracownikom administracyjnym szkół za sprawną organizację przebiegu procesu nauczania, za codzienny trud, troskę i kreatywność w przekazywaniu podopiecznym wiadomości o świecie, a także zachęcaniu ich do poszukiwania rozwiązań oraz zgłębiania wiedzy. Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć i wyników w nauce.

Na nadchodzące wakacje życzymy wszystkim dużo słońca, radości i udanego wypoczynku, tak byśmy mogli się spotkać we wrześniu w pełni sił, z nowymi pomysłami i optymistycznym spojrzeniem w przyszłość.

Starosta Jan Zalewski                                              Wicestarosta Marek Bobel

więcej

Obrazek dla news_1469

JEST NOWY BISKUP DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ

17.06.2019

Ojciec Święty Franciszek mianował nowym biskupem drohiczyńskim, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej - ks. bpa Piotra Sawczuka. Zastąpi on na tym stanowisku ks. bpa Tadeusza Pikusa, który był biskupem drohiczyńskim w latach 2013 – 2019. Serdecznie witamy nowego Pasterza na Nadbużańskiej Ziemi. Życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich potrzebnych łask w posłudze apostolskiej w Kościele na Podlasiu.

więcej

Obrazek dla news_1468

Młodzi piłkarze dzielnie walczyli o Puchar Starosty Siemiatyckiego - cresa cup 2019

17.06.2019

Około 170 zawodników wzięło udział w pierwszym Turnieju Piłki Nożnej Cresa Cup 2019 o Puchar Starosty Siemiatyckiego. Turniej rozegrano w sobotę, 15 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym w Czartajewie. Rywalizowało 14 drużyn z roczników 2011 - 2012 - 2013 z Siemiatycz, Hajnówki, Białej Podlaskiej i Łap.  Głównym organizatorem turnieju był Klub Sportowy Cresa Siemiatycze – było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii młodego Klubu, a jego organizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu Powiatu Siemiatyckiego. Na stadionie w Czartajewie wszystkich młodych adeptów futbolu, ich rodziny i trenerów powitał Wicestarosta Marek Bobel życząc wspaniałej zabawy i rywalizacji sportowej w duchu fair play.

więcej

Obrazek dla news_1467

Starosta Jan Zalewski uhonorowany "Złotą Kroplą"

17.06.2019

W piątek, 14 czerwca w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku uroczyście obchodzony był Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski, który otrzymał "Złotą Kroplę" nagrodę specjalną Dyrektora RCKiK w Białymstoku za wkład w organizację akcji pobierania krwi oraz propagowanie idei honorowego krwiodastwa. Od wielu lat Powiat Siemiatycki nieodpłatne udostępniania parking pod starostwem dla specjalnego autobusu, w którym honorowi  dawcy oddają krew.

więcej

Obrazek dla news_1466

Mundurówka walczyła na boisku- o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach

17.06.2019

W miniony piątek na stadionie w Czartajewie odbył się VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z: Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Komend Powiatowych Policji w: Siemiatyczach, Bielsku Podlaskim, Wysokim Mazowiecku i Hajnówce, Placówki Straży Granicznej w Mielniku oraz Nadleśnictwa Nurzec z Nurca Stacji. Podczas rozgrywanych meczów na boisku trwała ostra walka, ale uczestnicy zawodów potrafili zachować się sportowo. Po zaciętej walce zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Drugie miejsce zajęła drużyna Nadleśnictwa Nurzec z Nurca Stacji, na ostatnim stopniu podium uplasowali się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Białymstoku.

więcej

Obrazek dla news_1465

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z terenu diecezji siedleckiej i diecezji drohiczyńskiej 2019

14.06.2019

Trwa nabór zgłoszeń do Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich z terenu diecezji siedleckiej i diecezji drohiczyńskiej 2019.  Turniej ma na celu promocję Kół Gospodyń Wiejskich, które wyróżniają się swoją działalnością, a także pokazanie jak wiele dobrego dzieje się dzięki nim w małych lokalnych społecznościach. W turnieju mogą brać udział KGW działające na terenie powiatów; garwolińskiego, łosickiego, siedleckiego, siemiatyckiego, węgrowskiego, międzyrzeckiego, sokołowskiego, mińskiego, łukowskiego, parczewskiego, włodawskiego, radzyńskiego i bialskiego. Uprawnionymi do zgłaszania, poza samymi KGW, są gminne i miejskie ośrodki kultury, parafie i inne podmioty, jak np. OSP z terenu działania Koła Gospodyń Wiejskich. Organizatorem konkursu jest Katolickie Radio Podlasie, Fundacja Centrum Radiowe i Wójt Gminy Garwolin. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca 2019 roku.

 

więcej

Obrazek dla news_1464

Zaproszenie do złożenia ofert

14.06.2019

Powiat Siemiatycki zaprasza do złożenia ofert na: usługę polegającą na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru geodezyjnego w zakresie wykonania prac scaleniowych na obiekcie „Osmola i inne” obejmującym obręby geodezyjne: Hornowo, Hornowszczyzna, Kąty, Malewice, Osmola i Jasienówka gmina Dziadkowice, powiat siemiatycki oraz Wygonowo gmina Boćki powiat bielski o łącznej powierzchni 3588,4976 ha dotyczących operacji pn: ”Scalenia gruntów obiektu Osmola i inne” realizowanych w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa dla operacji typu „Scalanie gruntów” objętego PROW na lata 2014-2020.

więcej

Obrazek dla news_1462

od 15 czerwca czasowe zamknięcie oddziału położniczo - ginekologicznego w siemiatyckim szpitalu

13.06.2019

W związku z uzyskaną zgodą Wojewody Podlaskiego na czasowe zaprzestanie działalności Oddziału Położniczo - Ginekologicznego, Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach, informuje o czasowym zaprzestaniu działalności od dnia 15 czerwca (sobota) 2019 roku do dnia 31 sierpnia (sobota) 2019 roku Oddziału Położniczo - Ginekologicznego.

Czasowe zaprzestanie działalności podyktowane jest prowadzoną rozbudową szpitala oraz koniecznością wykonania niezbędnych remontów i modernizacji pozwalających na dostosowanie do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej. Opiekę nad pacjentkami w wyżej wymienionym terminie zadeklarowały następujące podmioty lecznicze: SP ZOZ w Bielsku Podlaskim i SP ZOZ w Hajnówce.

więcej

Obrazek dla news_1461

Powiat Siemiatycki wspólnie z Nadleśnictwem Rudka przebuduje ponad 2 km drogi powiatowej Małyszczyn - Koryciny

12.06.2019

12 czerwca w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach podpisano umowę pomiędzy Powiatem Siemiatyckim, a Nadleśnictwem Rudka w sprawie realizacji wspólnego przedsięwzięcia pn. „Przebudowa drogi Małyszczyn – Koryciny – etap II”. W ramach wspólnej inwestycji Powiat Siemiatycki jeszcze w tym roku przebuduje drogę powiatową Małyszczyn - Koryciny na odcinku ponad 2 kilometrów (nowa nawierzchnia asfaltowa). Będzie to kolejna wspólna inwestycja realizowana przez Powiat Siemiatycki i Lasy Państwowe.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.