Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 52

Obrazek dla news_1440

Zapraszamy na spotkanie - "Finansowanie biznesu"

21.05.2019

Starosta Jan Zalewski zaprasza do udzialu w spotkaniu pn  „Finansowanie biznesu”. Jest ono skierowane do przedsiębiorców z powiatu siemiatyckiego, którzy chcą rozwijać swoją firmę, poszukują źródeł  finansowania i są zainteresowani wsparciem unijnym oraz do osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej. Spotkanie skierowane jest również do przedstawicieli branży turystycznej oraz okołoturystycznej. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Współorganizatorem spotkania jest Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych.

więcej

Obrazek dla news_1438

zapraszamy do czartajewa na XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym

21.05.2019

W dniach 29-30 maja na terenie Zespoły Szkół Technicznych  w Czartajewie odbędą się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. Rywalizować będzie 14 drużyn z komend miejskich i powiatowych z całego województwa podlaskiego. Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka. Element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole. To wszystko będzie można zobaczyć przez dwa dni w ramach rywalizacji i sportowego wysiłku strażaków. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej - to jedna z bardziej widowiskowych konkurencji. Zawodnik trzymając drabinę hakową, dobiega do wspinalni i zacinając drabinę o parapet okna na poszczególnych piętrach, wspina się na kolejne kondygnacje.

więcej

Obrazek dla news_1439

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

21.05.2019

Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Podlaska Sieć Pozarządowa oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim serdecznie zapraszają na spotkanie organizacji pozarządowych powiatu siemiatyckiego 27 maja o godz. 14.00, w sali nr 119 (I piętro). Podczas spotkania zostaną omówione obowiązki sprawozdawcze organizacji wobec KRS, Urzędu Skarbowego, ZUS, GUS, zwłaszcza w kontekście wprowadzonej sprawozdawczości elektronicznej. Ponadto wybrane zagadnienia związane z ekonomią społeczną. Spotkanie będzie także okazją do przedyskutowania problemów III sektora i potrzeb organizacji z powiatu.

więcej

Obrazek dla news_1437

Konkurs Inicjatywa Społeczna Roku 2018

20.05.2019

Wojewoda Podlaski ogłasza konkurs Inicjatywa Społeczna Roku, przeznaczony dla organizacji pozarządowych województwa podlaskiego. Celem konkursu jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

więcej

Obrazek dla news_1436

Siemiatyckie obchody 75 rocznicy bitwy o Monte Cassino w strugach deszczu

20.05.2019

Ulewny deszcz towarzyszył sobotnim uroczystościom upamiętniającym 75. rocznicę zwycięskiej bitwy o Monte Cassino, które odbyły się w Siemiatyczach. Organizatorem uroczystości był Społeczny Komitet Miłośników Historii Siemiatycz i Powiat Siemiatycki. W obchodach uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel i Krzysztof Andruszkiewicz członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele pw. WNMP w Siemiatyczach. Następnie poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Żołnierzy Walczących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie w latach 1940-1945.

więcej

Obrazek dla news_1435

80 urodziny pacjenta siemiatyckiego Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego

17.05.2019

W czwartek, 16 maja w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym siemiatyckiego szpitala, wszelkie smutki i bolączki odłożono na bok. Wszyscy bowiem świętowali 80 lat życia Pana Czesława – pensjonariusza ZPO. Z tej okazji pracownicy zakładu zorganizowali Panu Czesławowi spotkanie urodzinowe z poczęstunkiem. Na urodzinach zjawili się niemal wszyscy pensjonariusze, dyrekcja SP ZOZ Siemiatycze, pracujące pielęgniarki i Wicestarosta Marek Bobel. W rodzinnej atmosferze wszyscy złożyli solenizantowi najlepsze życzenia: zdrowia, szczęścia i pogody ducha. Podczas spotkania Wicestarosta Marek Bobel poinformował zebranych iż z myślą o osobach starszych i schorowanych, planowane jest powiększenie siemiatyckiego ZPO, by stworzyć jeszcze lepsze warunki dla pacjentów. Docelowo na ten cel mają być zaadaptowane zmodernizowane pomieszczenia po szpitalnej sterylizatorni. Po powiększeniu oddziału zasoby ZPO zwiększyły się o kilkanaście łóżek.

więcej

Obrazek dla news_1434

zapraszamy na IX Podlaską Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Siemiatyczach

15.05.2019

Serdecznie zapraszamy na IX Podlaską Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy razem”,która odbędzie się w środę, 22 maja w Siemiatyczach. W spartakiadzie weźmie udział około kilkuset niepełnosprawnych podopiecznych placówek kształcenia specjalnego z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Tradycyjnie zmagania sportowe niepełnosprawnych uczestników rozpocznie Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, który wyruszy spod hali widowiskowo sportowej o godz. 9.30.

więcej

Obrazek dla news_1426

Dyżur specjalisty ds. Funduszy Europejskich w siemiatyckim starostwie

14.05.2019

Starosta Siemiatycki oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zapraszają mieszkańców na dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich. Dyżur odbędzie się 15 maja (środa) w godz. 9.30 - 12.00 Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach ul. Legionów Piłsudskiego 3 (sala 202 II piętro).

Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się m.in.: czy istnieje możliwość dofinansowania danego przedsięwzięcia ze środków unijnych, jakie są terminy konkursów, gdzie składać ewentualne wnioski, jak przebiega procedura ubiegania się o dofinansowanie, bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich. Dyżur jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców: przedsiębiorców, przedstawicieli kultury, jednostek samorządu terytorialnego itd.

więcej

Obrazek dla news_1432

Zapraszamy na uroczyste obchody 75 rocznicy Bitwy o Monte Cassino

13.05.2019

     Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel oraz Włodzimierz Brzozowski w imieniu Społecznego Komitetu Miłośników Historii Siemiatycz zapraszają wszystkich Mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego na uroczyste obchody 75 rocznicy Bitwy o Monte Cassino, które odbędą się w najbliższą sobotę, 18 maja w Siemiatyczach. W Bitwie o Monte Cassino brali udział żołnierze pochodzący z Powiatu Siemiatyckiego, a ich nazwiska znajdują się na siemiatyckim Pomniku Żołnierzy Polskich Walczących na Zachodzie.

     75 lat temu, dokładnie 18 maja 1944 roku, po niezwykle zaciętych walkach 2 Korpus Polski dowodzony przez generała Władysława Andersa zdobył wzgórze Monte Cassino wraz ze znajdującym się na nim klasztorem. W bitwie zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.