Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 11

Obrazek dla news_1881

Młodzież z Czartajewa i Ostrożan przebywa w Grecji

29.09.2020

Od ponad tygodnia, 23 osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie i Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach przebywa na wyjeździe edukacyjnym w Grecji finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Młodzież w Grecji zdobywa i wzmacnia kompetencje w zakresie wielojęzyczności, kompetencje cyfrowe, osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się oraz kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

więcej

Obrazek dla news_1880

PUP Siemiatycze prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach KFS

28.09.2020

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach rezerwy  Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Wnioski są przyjmowane od 28.09.2020r. do 02.10.2020r. w  sekretariacie  Powiatowego Urzędu Pracy w Siemiatyczach, pok. 3 ul. Leg. Piłsudskiego 3 17-300 Siemiatycze.

Środki KFS przeznacza się na: kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą; egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych; badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończeniu kształcenia...

więcej

Obrazek dla news_1879

zapraszamy na otwarcie wojskowego centrum rekrutacji w siemiatyckim starostwie

24.09.2020

Starosta Powiatu Siemiatyckiego i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim zapraszają na otwarcie Wojskowego Centrum Rekrutacji, które będzie się mieściło w siemiatyckim starostwie. Będzie to jedyne w województwie podlaskim Wojskowe Centrum Rekrutacji, które będzie miało swoją siedzibę poza WKU. Uruchomienie WCR w Siemiatyczach jest możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy Powiatu Siemiatyckiego z Wojskiem Polskim. WCR, czyli miejsca, w których w maksymalnie w jeden dzień kandydat do wojska  odbędzie rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz będzie zbadany przez komisję lekarską. Uroczystość odbędzie się 2 października (piątek) o godz. 9.00. Natomiast w godz. 8.00 - 14.00 będzie można spotkać się i porozmawiać z żołnierzami z różnych jednostek oraz zapoznać się ze sprzętem wojskowym, jakim na co dzień dysponują (a wszystko przed siemiatyckim starostwem).

więcej

Obrazek dla news_1878

Mercedesy wśród respiratorów od "Pater Firmy"- właśnie trafiły do siemiatyckiego szpitala!

23.09.2020

Do siemiatyckiego szpitala dotarły już dwa szwajcarskie supernowoczesne respiratory marki "HAMILTON". Jest to dar serca od właścicielki "Pater Firmy" Pani Elżbiety Daniluk, która w marcu tego roku zadeklarowała sfinansowanie w całości zakupu dwóch wysokiej klasy respiratorów. Urządzenia warte ponad 180 tys. zł zostały dziś dostarczone do siemiatyckiego szpitala. Respirator HAMILTON C6  to urządzenie najnowszej generacji, umożliwiające zaawansowane pomiary, gwarantujące wentylacje z zastosowaniem najlepszych rozwiązań. Może być stosowany przy terapii noworodków dzieci i dorosłych. Nowoczesna aparatura będzie służyła ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1877

Nurczyk - rozbudowa kolejnej drogi w powiecie siemiatyckim

23.09.2020

Trwa rozbudowa drogi powiatowej nr 1716B w Nurczyku – gm. Nurzec Stacja. W ramach prowadzonych prac powstanie ponad 0,5 km drogi o nawierzchni bitumicznej o szerokości jezdni 5,5 m (warstwa ścieralna z masy mineralno-asfaltowej – grubość warstwy 4cm i 5cm warstwa wyrównawcza). Dodatkowo pobocze gruntowe o szerokości 0,75 m - 1 064m (obustronnie) Poprawione zostanie odwodnienia drogi (rów) – na odcinku 51metrów. Na ta inwestycję mieszkańcy Nurczyka czekali od wielu lat. Rozbudowa drogi jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Siemiatycki dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych oraz bardzo dobrej współpracy z Gminą Nurzec Stacja.

więcej

Obrazek dla news_1876

XIII Katyński Marsz Cieni w hołdzie zamordowanym przez NKWD

21.09.2020

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł XIII Katyński Marsz Cieni. Dzięki pomoicy udzielonej przez powiat uczestniczył w nim Jerzy Szawkało, radny powiatu siemiatyckiego, a zarazem prezes siemiatyckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii (reprezentował podczas marszu społeczność powiatu siemiatyckiego). W milczeniu i skupieniu 150 rekonstruktorów z całej Polski oddało hołd blisko 22 tysiącom polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów w 1940 roku w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie.

więcej

Obrazek dla news_1875

Wiceminister ogłosił w Siemiatyczach przetarg na S19 - odc. Malewice - Chlebczyn z budową "obwodnicy" Siemiatycz!

18.09.2020

W piątkowe południe do Siemiatycz przyjechał wiceminister w resorcie infrastruktury Rafał Weber. W zorganizowanej przez niego konferencji prasowej uczestniczyli także wojewoda Bohdan Paszkowski, wicemarszałek Marek Malinowski, poseł Jarosław Zieliński, senator Jacek Bogucki, wicemarszałek Marek Malinowski, wicestarosta Marek Bobel, przewodniczący rady powiatu siemiatyckiego Henryk Boguszewski, członkowie zarządu powiatu siemiatyckiego Wiesław Klepacki i Jan Markiewicz, wójtowie gmin z powiatu siemiatyckiego oraz przedstawiciel białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kulminacyjnym momentem konferencji było opublikowanie ogłoszenia o przetargu na budowę drogi ekspresowej S19 odcinek Malewice - Siemiatycze - Chlebczyn (łącznie 25 km). Cała inwestycja ma być zrealizowana w systemie „Projektuj i buduj”.

więcej

Obrazek dla news_1874

Duże drzewa dla powiatu siemiatyckiego - zapraszamy po sadzonki w ramach #sadzimMy!!

18.09.2020

Dzisiaj do godz. 15.00 lub do wyczerpania zapasów przy siemiatyckim starostwie, leśnicy z  Nadleśnictwa Nurzec rozdają sadzonki dębów. Każdy z mieszkańców będzie mógł posadzić sadzonkę w obrębie własnej posesji, w ogrodzie lub na działce. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy oraz Lasów Państwowych teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

więcej

Obrazek dla news_1872

Powiat Siemiatycki pamięta o tragicznych losach Sybiraków

17.09.2020

W rocznicę 17 września, napaści sowieckiej Armii Czerwonej na Polskę Wicestarosta Marek Bobel oraz członkowie Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz i Wiesław Klepacki złożyli kwiaty pod pomnikiem Sybiraków Ziemi Siemiatyckiej, który został wzniesiony we wrześniu 2002 r. ku czci osób represjonowanych i deportowanych na Wschód na mocy decyzji władz Rosji Carskiej i Sowieckiej. Pomnik znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Górnej i Gen. Andersa.

17 września obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka.  Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy Kresowian zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu. Warto przypomnieć iż siemiatyckie Liceum Ogólnokształcące na prośbę Sybiraków opiekują się sztandarem siemiatyckiego Koła Związku Sybiraków.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.