Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 42

Obrazek dla news_1546

Ultramaraton Nadbużański już w sobotę w Mielniku zgromadzi setki zawodników!

12.09.2019

W sobotę, 14 września do Mielnika zjadą się biegacze z całej Polski, by uczestniczyć w Ultramaratonie Nadbużańskim – jednej z największych imprez długodystansowych we wschodniej Polsce. Impreza odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego. Na biegaczy czeka kilka niespodzianek. Do wyboru ponownie są trzy biegi nazwane z podlaskiej gwary: Szpurt, Chazior i Szmergiel, natomiast wszystkie trasy zostały urozmaicone i wydłużone.

więcej

Obrazek dla news_1545

Z myślą o pacjentach - prace przy rozbudowie siemiatyckiego szpitala powiatowego idą pełną parą!

11.09.2019

Rozbudowa szpitala w Siemiatyczach przebiega zgodnie z harmonogramem. Pogoda sprzyja budowlańcom, więc roboty postępują bardzo szybko. Jest stan surowy, rozpoczęły się prace wewnątrz budynku. W nowym 5-kondygnacyjnym budynku znajdą się między innymi: nowoczesny blok operacyjny: składający się z kilku sal operacyjnych, sali wybudzeń, oddzielną salę operacyjną do wykonywania między innymi cięć cesarskich oraz sale zabiegowe na potrzeby oddziału położnictwa i ginekologii; pomieszczenia pod pracownię: tomografii, rezonansu magnetycznego, pomieszczenia centralnej sterylizacji, pomieszczenia na potrzeby laboratorium oraz nowe poradnie specjalistyczne. Zakończenie całej inwestycji nastąpi na przełomie kwietnia i maja 2020 roku. Koszt inwestycji to ponad 10 milionów złotych - pieniądze w 100% pochodzą z budżetu Powiatu Siemiatyckiego - bez konieczności zaciągania jakichkolwiek kredytów!

więcej

Obrazek dla news_1543

Czyste Powietrze – Punkt konsultacyjny w Starostwie

09.09.2019

Od dwóch miesięcy w siemiatyckim starostwie funkcjonuje punkt konsultacyjny programu "Czyste powietrze". Z poradnictwa można korzystać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 - 15.30. Doradca WFOŚiGW dyżuruje w pokoju 123 na I piętrze. Kontakt tel. 85 749 94 74. "Czyste Powietrze", to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym beneficjenci programu otrzymują dofinansowanie na pokrycie do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

więcej

Obrazek dla news_1542

Dziękowali za tegoroczne plony - dożynki diecezjalne w Wyszkach

09.09.2019

Coroczne Diecezjalne Święto Plonów odbyło się 7 września w Wyszkach. Uroczystość jest podsumowaniem całorocznego trudu rolników, a jednocześnie stanowi wspaniałą okazję do międzypokoleniowej integracji i wyrażenia dumy z przynależności do wspólnoty, którą łączą wspólne wartości: umiłowanie rodzimej ziemi, szacunek do pracy i chleba. Ten szczególny szacunek do chleba wyróżnia nas spośród innych narodów. Podczas dożynkowego obrzędu dzielimy się nim i dziękujemy tym, którym go zawdzięczamy. Podczas tegorocznych dożynek modlono się za rolników i wszystkich pracujących na roli, sadowników, hodowców, przetwórców. Wieniec Powiatu Siemiatyckiego prezentowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie.

więcej

Obrazek dla news_1540

W Czartajewie strażacy z całej Polski walczyli o zwycięstwo podczas XII Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym

05.09.2019

Na stadionie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie przeprowadzono XII Podlaski Turniej w Dwuboju Pożarniczym. W dwuboju udział wzięło 105 zawodników z 12 województw. Komisję sędziowską stanowili strażacy PSP z KW PSP w Białymstoku. Turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód 100 m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni. Zawody były sprawdzianem sprawności fizycznej startujących strażaków, ale także pokazem specyfiki służby. Należy podkreślić interesujący przebieg zawodów, obfitujący w zaciętą rywalizację, ale rozgrywaną zgodnie z zasadami i duchem fair play. Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel pogratulowali strażakom odniesionego sukcesu sportowego, podziękowali wszystkim za wspaniałą rywalizację.

więcej

Obrazek dla news_1538

Razem możemy więcej - Droga Pieczyski - Perlejewo do przebudowy!

04.09.2019

Do końca listopada gruntownie przebudowana będzie droga powiatowa Pieczyski - Perlejewo na odcinku blisko 1,8 km. Droga doczeka się nowej nawierzchni asfaltowej, chodników, zjazdów na poszczególne posesje, zatoki autobusowej, remontu istniejących przepustów pod drogą i pod zjazdami itd. Przebudowa jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Siemiatycki blisko 1 miliona złotych z rządowego programu - Funduszu Dróg Samorządowych. Solidarnie z własnych budżetów do inwestycji dołożą samorządy: Gmina Perlejewo około 564 tys. zł i Powiat Siemiatycki również 564 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma "Mikst" z Węgrowa.

więcej

Obrazek dla news_1537

Nowy samochód ratowniczo - gaśniczy dla OSP Dziadkowice

04.09.2019

W obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. mgr inż. Piotr Pietraszko, Starosty Siemiatyckiego Jana Zalewskiego, oraz Wicestarosty Siemiatyckiego Marka Bobla, Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach bryg. Jerzego Sitarskiego, Proboszcza - jednocześnie Kapelana Strażaków ks. Jana Krasowskiego, radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego przy kościele parafialnym w Dziadkowicach, uroczyście przekazano nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziadkowicach. Samochód marki MAN kosztował 780 tys. zł, z czego 550 tys. zł, to dofinansowanie w ramach projektu transgranicznego “Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych”, 50 tys. zł to dotacja z KG PSP, wkład Gminy Dziadkowice – 180 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_1534

Nowe kardiomonitory dla Oddziału Chorób Wewnętrznych siemiatyckiego szpitala powiatowego

03.09.2019

O trzy nowoczesne kardiomonitory oraz centralę monitorującą wzbogaci się niebawem siemiatycki szpital powiatowy. Urządzenia trafią na oddział chorób wewnętrznych, gdzie spora grupa pacjentów to osoby z różnymi chorobami kardiologicznymi. Wielofunkcyjne urządzenia umożliwią monitorowanie oraz nadzór istotnych dla życia parametrów biologicznych pacjenta, w tym m.in. EKG, oddech, ciśnienie tętnicze, saturacji, temperatury, analizę odcinka ST oraz arytmii sygnału EKG. Kardiomonitory są bezcenne zarówno dla personelu, któremu znacznie usprawniają pracę, ale co najważniejsze dla bezpieczeństwa pacjentów. Nowa inwestycja to kolejny, ważny etap modernizacji siemiatyckiego szpitala. Na zakup trzech kardiomonitorów i centrale monitorującą szpital wyda ponad 64 tys. zł. Większość tej kwoty, bo blisko 55 tys. zł, to pozyskana dotacja z Ministerstwa Zdrowia. Ponad 9 tys. zł to wkład własny SP ZOZ Siemiatycze.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.