Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 72

Obrazek dla news_1221

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ POWIATU SIEMIATYCKIEGO przeznaczonych do sprzedaży

03.10.2018

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego, działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018. poz. 121 ze zm.) oraz uchwały nr 151/714/18 Zarządu Powiatu Siemiatyckiego z dnia 25 września 2018 roku w sprawie zbycia nieruchomości, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej.

więcej

Obrazek dla news_1218

rozbudowa siemiatyckiego szpitala staje się faktem!

26.09.2018

O potrzebie rozbudowy Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach mówiło się od dawna. Nareszcie udało się przejść od słów do czynów i inwestycja nabrała realnych kształtów. Inwestycja jest możliwa dzięki konsekwentnej pracy Zarządu Powiatu Siemiatyckiego i zrozumienia problemu ze strony Radnych. Prace nad nowym szpitalnym skrzydłem w Siemiatyczach ruszą w październiku! To doskonała informacja dla wszystkich mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego. We wtorek, 25 września Zarząd Powiatu Siemiatyckiego (Jan Zalewski, Marek Bobel, Wiesław Klepacki, Edward Zaremba, Jan Markiewicz) jednogłośnie zadecydował o zabezpieczeniu na ten cel blisko 10,5 miliona złotych. Powiat Rozbudową siemiatyckiego szpitala zainteresowane są dwie firmy, które przystąpiły do ogłoszonego przetargu. Najtańszą ofertę złożył Zakład Usług Remontowo Budowlanych Jerzy Waryniuk z Łosic - 10 milionów 444 tys zł.

więcej

Obrazek dla news_1217

pozyskaliśmy 1,7 miliona złotych na przebudowę drogi Drohiczyn - Kłyzówka

26.09.2018

Powiat Siemiatycki otrzyma 1,7 miliona złotych z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze zostaną wykorzystane na przebudowę drogi powiatowej nr 1727B na odcinku Drohiczyn – Kłyzówka (odcinek o dł. 1,0 km) łącznie z przebudową przepustu w ciągu drogi. Inwestycja będzie zrealizowana do końca listopada. We wtorek, 25 września  w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Wicestarosta Marek Bobel otrzymał promesę z rąk Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, która zapewnia dofinansowanie dla tej inwestycji. Do podziału na całe województwo podlaskie było 3,2 miliona złotych do Powiatu Siemiatyckiego trafi 54% z całej ministerialnej puli pieniędzy.  To już 3 projekt Powiatu Siemiatyckiego, który znalazł uznanie w MSWiA. Łączna kwota dofinansowania 4 miliony złotych, które pozwoliły na modernizację dróg w Gminie Drohiczyn.

więcej

Obrazek dla news_1216

Mamy 2,5 miliona złotych na kształcenie naszej młodzieży!

25.09.2018

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali umowę, dzięki której do dwóch szkół średnich w naszym powiecie trafi 2,5 miliona złotych unijnej dotacji na kształcenie zawodowe naszej młodzieży. Powiat siemiatycki wyremontuje i wyposaży pracownie zawodowe w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (pracownię elektryczno-energetyczną, mechaniczną) oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach (pracownię planowania żywienia, obsługi konsumenta i gastronomiczną). Wartość całego projektu: 2,9 mln zł, pozyskane dofinansowanie unijne: 2,5 mln zł.  Dla Powiatu Siemiatyckiego oświata jest bardzo ważna, ponieważ wspierając kształcenie młodzieży inwestujemy w przyszłość Polski. W tym roku Powiat Siemiatycki przeznaczył na inwestycje w oświacie około 12 milionów złotych.

więcej

Obrazek dla news_1214

„Wdzięczni Polskiej Wsi” - wśród wyróżnionych rolnicy z powiatu siemiatyckiego

25.09.2018

Wicestarosta Marek Bobel uczestniczył w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi” zorganizowanym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zorganizował pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Wydarzenie odbyło się 23 września u stóp Wzgórza Kościelnego w gminie Wąwolnica (województwo lubelskie). Premier wręczył też odznaczenia dla rolników z Powiatu Siemiatyckiego: Krzysztofowi Olszewskiemu ze wsi Kłopoty Bujny oraz Markowi Boguszewskiemu z kolonii Sitniki (gmina Siemiatycze).

więcej

Obrazek dla news_1215

Starosta o rządowym programie "Mosty dla Regionów"

25.09.2018

20 września, w podwarszawskiej Jabłonnie, odbył się Ogólnopolski Konwent Samorządowy „Mosty dla Regionów”. Skierowany do samorządowców z gmin i powiatów, w których ma powstać 21 nowych przepraw mostowych wpisanych do programu „Mosty dla Regionów”, a także do strony rządowej. Jeden z mostów miałby powstać w naszym powiecie na rzece Bug - dokładnie w gminie Perlejewo. W konwencie uczestniczył Starosta Jan Zalewski, który zaapelował do przedstawicieli rządu, by planowane 20% udziału w finansowaniu przyszłej inwestycji przekazać na barki samorządu wojewódzkiego.

więcej

Obrazek dla news_1213

Święto Plonów w gminie Perlejewo

25.09.2018

Coroczne Święto Plonów odbyło się w Perlejewie. Uroczystość jest podsumowaniem całorocznego trudu rolników, a jednocześnie stanowi wspaniałą okazję do międzypokoleniowej integracji i wyrażenia dumy z przynależności do wspólnoty, którą łączą wspólne wartości: umiłowanie rodzimej ziemi, szacunek do pracy i chleba. Ten szczególny szacunek do chleba wyróżnia nas spośród innych narodów. Podczas dożynkowego obrzędu dzielimy się nim i dziękujemy tym, którym go zawdzięczamy. W uroczystościach uczestniczył między innymi Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Starosta Jan Zalewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu siemiatyckiego Franciszek Czarkowski, Starosta Bielski Jerzy Snarski, Radni Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1212

Nowe łóżka, inkubatory, defibrylator - by w siemiatyckim szpitalu rodziło się lepiej!

24.09.2018

Siemiatycki szpital regularnie inwestuje w nowoczesny sprzęt. Jeszcze w tym roku na oddział położniczy trafi 25 nowych łóżek pobytowych z materacami i szafkami przyłóżkowymi oraz co bardzo ważne 10 nowych łóżeczek noworodkowych. Właśnie z myślą o zapewnieniu jeszcze większego bezpieczeństwa noworodkom do naszego szpitala zostaną dostarczone 4 zestawy - stanowiska do mycia i przewijania niemowląt, dwa nowoczesne inkubatory transportowe oraz defibrylator z elektrodami dziecięcymi. Na przełomie września i października poznamy dostawcę nowej aparatury medycznej. W ubiegłym roku w siemiatyckim szpitalu na świat przyszło 394 maluchów, a w tym roku do końca sierpnia już 222. Zarząd Powiatu Siemiatyckiego już dziś zapowiada, że to nie koniec pozytywnych zmian w siemiatyckiej placówce. Realizowane będą kolejne projekty inwestycyjne, które mają zapewnić opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.