Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28058
W sumie: 169891

Archiwum newsów, strona 4

Obrazek dla news_1957

NOWOCZESNA PRACOWNIA JĘZYKA ROSYJSKIEGO W ZSR OSTROŻANY!

18.12.2020

W ostatnich tygodniach w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach trwały prace nad projektem i wykonaniem nowej multimedialnej pracowni języka rosyjskiego. Na uczniów czeka profesjonalna klasopracownia, wyposażona w wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Obecnie w pracowni jest 12 ergonomicznych stanowisk uczniowskich wyposażonych w laptopy, dodatkowe oświetlenie stanowisk lampą LED, słuchawki z mikrofonem i wbudowaną w pulpit regulacją głośności.

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie stawia przed szkołą nowe wyzwania edukacyjne i konieczność zorganizowania nauczania z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nauczyciele i uczniowie potrzebują dziś prostych w obsłudze, ale zaawansowanych funkcjonalnie rozwiązań cyfrowych, dzięki którym nauczanie może być skuteczniejsze i łatwiejsze, a nauka przyjemniejsza i bardziej motywująca. Na takie nauczanie stawia szkoła w Ostrożanach.

więcej

Obrazek dla news_1955

Nowa karetka jest już w siemiatyckim szpitalu powiatowym!

17.12.2020

We wtorek, 15 grudnia informowaliśmy o podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego na dotację, która pozwoli na zakup nowej karetki na potrzeby SP ZOZ Siemiatycze. Dziś pojazd zasilił flotę siemiatyckiego szpitala. Koszt zakupu ambulansu sięgnął ponad 340 tys. złotych. Teraz auto zostanie zarejestrowane i w najbliższych dniach wyposażone w sprzęt medyczny. Za kilka dni wyruszy na drogi powiatu siemiatyckiego, by pomagać schorowanym ludziom. Pojazd będzie wykorzystywany do celów transportowych.

Raz jeszcze dziękujemy Arturowi Kosickiemu Marszałkowi Województwa Podlaskiego, całemu Zarządowi Województwa Podlaskiego oraz radnym za okazane wsparcie siemiatyckiej jednostce i wielkie serce w stosunku do mieszkańców południowych kresów województwa podlaskiego. O dotację na zakup karetki zabiegał Starosta Marek Bobel, któremu sprawy służby zdrowia są niezwykle bliskie.

 

więcej

Obrazek dla news_1954

POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI DOCENIA DZIAŁANIA POWIATU NA RZECZ ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ!

17.12.2020

PZLA docenia działania Powiatu Siemiatyckiego w rozwój bazy sportowej i podejmowane działania na rzecz krzewienia wśród dzieci i młodzieży kultury fizycznej. Starosta Marek Bobel otrzymał stosowne podziękowania od Henryka Olszewskiego - Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Sebastiana Chmary (polskiego olimpijczyka) Koordynatora Programu Lekkoatletycznego dla Każdego.

Przypomnijmy iż Powiat Siemiatycki gruntownie przebudował bazę sportową w Czartajewie. Planowana jest też kolejna inwestycja w Ostrożanach. Powiat corocznie wspiera stowarzyszenia prowadzące zajęcia sportowe z lekkiej atletyki.

więcej

Obrazek dla news_1953

Nowoczesny sprzęt w pracowniach zawodowych Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie!

17.12.2020

Biorąc pod uwagę ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów z zakresu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie prowadzi kształcenie w zawodzie technik mechanik.

Dzięki pozyskanej przez Powiat Siemiatycki dotacji z UE (blisko 2,5 miliona złotych na realizację całego projektu w dwóch powiatowych szkołach) pracownie w Czartajewie kształcące w zawodzie technik mechanik zostały wyposażone w nowoczesne maszyny sterowane cyfrowo. W nowe urządzenia zostały także wyposażone pracownie kształcące uczniów ZST Czartajew - w kierunku technik elektryk. Wyposażenie pracowni pozwala kształcić młodzież na europejskim poziomie, a w przyszłości zapewnić "fach w ręku", który pozwoli na dobrze płatną pracę.

więcej

Obrazek dla news_1952

PONAD 450 TYS. ZŁ DOTACJI NA WSPARCIE SIEMIATYCKIEGO SZPITALA!

15.12.2020

Dotacja z budżetu Województwa Podlaskiego pozwoli na zakup ambulansu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SP ZOZ) w Siemiatyczach. Zbudowana zostanie także wewnętrzna instalacja tlenowa w podlegającej szpitalowi, placówce opiekuńczej w Bacikach Średnich. We wtorek (15.12) Marek Malinowski, członek zarządu województwa, podpisał umowę o dofinansowanie z Andrzejem Szewczukiem - dyrektorem siemiatyckiego szpitala.

więcej

Obrazek dla news_1951

Powiat Siemiatycki przeciwko likwidacji wydziałów sądu w Siemiatyczach!

15.12.2020

Zarząd Powiatu w Siemiatyczach jako pierwszy w regionie głośno protestuje wobec koncepcjom kasacji Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych, a być może docelowo również Wydziału Karnego w Siemiatyczach, wchodzących w skład Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim. Docierają do nas sygnały o zamiarach przeniesienia poszczególnych wydziałów do sąsiedniego Bielska Podlaskiego. Jednoznaczne stanowisko Zarządu Powiatu Siemiatyckiego w tej sprawie zostało skierowane do Ministra Sprawiedliwości.

więcej

Obrazek dla news_1950

Od wtorku - rusza kolejny nabór wniosków na bony szkoleniowe

14.12.2020

Powiat Siemiatycki informuje, że rozpoczyna się rekrutacja do II edycji projektu Bony na szkolenie:  

  • od 15 grudnia 2020 roku godziny 10.00 - Szkolenia komputerowe, językowe, studia podyplomowe oraz kursy przedmaturalne - Poddziałanie 3.2.1 
  • od dnia 22 grudnia 2020 roku godziny 10.00 - Kursy zawodowe zakończone egzaminem zewnętrznym - Poddziałanie 3.2.2 

Nabór prowadzony będzie elektronicznie poprzez witrynę www.bonynaszkolenie2.pl Dodatkowe informacje pod nr tel. 669 212 427

Serdecznie zapraszamy

Marek Bobel - Starosta Siemiatycki

więcej

Obrazek dla news_1949

Ogłoszenie Starosty Siemiatyckiego ws. modernizacji ewidencji gruntów i budynków

14.12.2020

 Działając na podstawie art. 24a ust. 8, 9, 10, 11 i 12 ustawy z dnia 17 maja1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U.2020.2052 t.j.) ogłaszam, co następuje:

Projekt operatu opisowo-kartograficznego, sporządzony w wyniku modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębów ewidencyjnych: Grodzisk, Targowisk, Czarna Średnia, Dołubowo Wyręby, Porzeziny, Krynki Jarki, Żery Bystre, Żery Czubiki, Żery Pilaki, Krynki Borowe, Choroszczewo, Grabarka, Milejczyce w zakresie gruntów, budynków i lokali, stał się operatem ewidencji gruntów i budynków i został ujawniony w bazie danych ewidencji gruntów i budynków...

więcej

Obrazek dla news_1947

Nowy Hyundai Tucson trafił do siemiatyckich policjantów!

10.12.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach otrzymali nowy radiowóz. Nowy Hyundai TUCSON napędzany 177 konnym silnikiem benzynowym znacznie poprawi komfort pracy policjantów oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu siemiatyckiego.

Całkowita wartość radiowozu to ponad 116 tys. zł, z czego ponad 21 tys. zł przekazał Powiat Siemiatycki. Zakup wsparły również gminy: Gmina wiejska Siemiatycze, Grodzisk, Mielnik i Perlejewo. Pozostałe blisko 60 tys. zł są to środki pochodzące z budżetu Komendy Głównej Policji. Przypomnijmy, że to kolejny nowy radiowóz dla KPP Siemiatycze, którego zakup był możliwy dzięki wsparciu samorządów.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.