Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 32564
W sumie: 174397

Archiwum newsów, strona 47

Obrazek dla news_1490

Powiat walczy o przyszpitalne lądowisko - o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców!

12.07.2019

Wojewoda Podlaski skieruje do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę celem wyeliminowania z obrotu prawnego wadliwej uchwały podjętej przez Radę Miasta Siemiatycze. W wyniku kontroli uchwały ustalono, że jej zapisy naruszają przepisy obowiązującego prawa. W ocenie organu nadzoru w przedmiotowej uchwale nie uwzględniono uwarunkowań wynikających z funkcjonowania w sąsiedztwie terenu objętego planem miejscowym lądowiska przyszpitalnego dla śmigłowców „Siemiatycze-Szpital" (LPR: 1-1611 Siemiatycze). Dotyczy to uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Siemiatycze. Zapisy prawne docelowo mogłyby spowodować poważne utrudnienia w bezpiecznym funkcjonowaniu lądowiska, a niewykluczone, że nawet czasowe zawieszenie lotów lub zamknięcie przyszpitalnego lądowiska, które należy do siemiatyckiego szpitala powiatowego.

więcej

Obrazek dla news_1492

Zostań żołnierzem zawodowym - służba przygotowawcza

12.07.2019

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim prowadzi nowy nabór do służby przygotowawczej, która umożliwi pracę w wojsku. Jest to rodzaj służby wprowadzony dla pełnoletnich kobiet i mężczyzn, którzy nigdy nie pełnili służby wojskowej. Do służby przygotowawczej może być powołana osoba: niekarana za przestępstwo umyślne, posiadająca obywatelstwo polskie, odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, wiek co najmniej osiemnaście lat, wykształcenie co najmniej gimnazjalne.

więcej

Obrazek dla news_1491

Wezwanie na rozprawę administracyjną

12.07.2019

Zgodnie z  Kodeksem Postępowania Administracyjnego zawiadamiam że na dzień 30.07.2019 roku o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w  Siemiatyczach ul. Legionów Piłsudskiego 3, pokój 102 ( I piętro) wyznaczona zostaje rozprawa administracyjna w sprawie wprowadzenia zmiany podmiotowej w operacie ewidencji gruntów obrębu Moczydły Pszczółki, gmina Perlejewo do działki nr 1/3. Wzywam do wzięcia udziału w rozprawie w charakterze strony, osobiście lub przez pełnomocnika celem złożenia wyjaśnień, dokumentów i innych dowodów istotnych w prowadzonym postępowaniu....

więcej

Obrazek dla news_1489

11 lipca 1943 roku rzeź na Wołyniu. Pamiętamy!

11.07.2019

11 lipca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W niedzielę 11 lipca 1943 r. oddziały UPA dokonały skoordynowanego ataku na 99 polskich miejscowości na Wołyniu. Było to apogeum mordów prowadzonych od lutego 1943 roku do wiosny 1945 roku. Badacze obliczają, że tylko tego jednego dnia mogło zginąć ok. 8 tys. Polaków – głównie kobiet, dzieci i starców. Ludność polska ginęła od kul, siekier, wideł, noży i innych narzędzi, nierzadko w kościołach podczas mszy świętych i nabożeństw.

więcej

Obrazek dla news_1488

12 lipca - Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

10.07.2019

W piątek 12 lipca, po raz drugi będzie obchodzony Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.  Święto ustanowione przez Sejm RP ustawą z dnia 29 września 2017 roku z inicjatywy Polskiego Stronnictwa Ludowego, obchodzone w rocznicę  pacyfikacji wsi Michniów dokonanej przez niemieckich  okupantów. Mieszkańcy tej miejscowości za pomoc niesioną partyzantom zostali w ciągu dwóch dni w okrutny sposób wymordowani a miejscowość została spalona.

więcej

Obrazek dla news_1487

Nowe samochody dla strażaków ochotników z powiatu siemiatyckiego!

08.07.2019

W Kajance miała miejsce wyjątkowa uroczystość - przekazania pięciu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie Powiatu Siemiatyckiego. Pięć średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4x4 zakupiono w ramach realizacji zadania pn. „Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych „ w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska —Białoruś-Ukraina. Liderem projektu była Gmina Siemiatycze, a partnerami Gminy: Nurzec Stacja, Perlejewo, Dziadkowice, Milejczyce. Pieniądze na zakup nowych samochodów dołożyło również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

więcej

Obrazek dla news_1486

Punkt informacyjny programu "Czyste Powietrze" otwarto w siemiatyckim starostwie!

08.07.2019

Na pierwszym piętrze Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach otwarto dziś punkt informacyjno - konsultacyjny  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku. Mieszkańcy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania z rządowego programu "Czyste Powietrze" będą mogli zasięgnąć fachowych porad w specjalnym punkcie konsultacyjnym. W otwarciu biura terenowego WFOŚiGW i podpisaniu stosownej umowy uczestniczył: Jarosław Zieliński – Sekretarz Stanu w MSWiA (dzięki jego staraniom taki punkt powstał w Siemiatyczach), Maciej Borzyszkowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_1485

Woda, Słońce, wiatr i pełna rekreacja, czyli... uroki XIX Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug

05.07.2019

Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich w partnerstwie z Powiatem Siemiatyckim i Gminą Siemiatycze w ostatnią sobotę i niedzielę czerwca zorganizowało dwudniowy XIX Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug. Na odcinku od Mielnika do Drohiczyna grupa ponad 80 kajakarzy z różnych zakątków Polski poznawała urokliwą Dolinę Bugu, zarówno z poziomu wody jak i od strony lądu, podczas zaplanowanych wycieczek. Uczestnicy, którzy pierwszy raz w życiu wsiadali do kajaka , byli pełni obaw. Jednak po spływie, jak np. Pani Ewa mówili: „Sobotni i niedzielny dzień długo będzie przywoływać uśmiech na mojej twarzy. Mój pierwszy spływ kajakowy, w którym wzięłam udział i pewnie nie ostatni. Była to dla mnie wspaniała przygoda – spojrzenie na Bug z perspektywy kajaka to coś niesamowitego – widoki zapierają dech".

więcej

Obrazek dla news_1484

Wyniki matur 2019 w powiecie siemiatyckim! Najwyższa zdawalność w siemiatyckim LO.

04.07.2019

Tegoroczny egzamin dojrzałości w szkołach podległych samorządowi powiatu siemiatyckiego zdawało 171 osób. Zdawalność egzaminu maturalnego wynosi 80,7% (138 osób zdało maturę, a 33 osoby mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego). Najlepszym wynikiem może pochwalić się siemiatyckie LO, gdzie pozytywny wynik uzyskało 82 uczniów na 90 zdających (zdawalność matury na poziomie  91,1%) powyżej średniej krajowej! Do sierpniowej poprawki może przystąpić 8 uczniów.

 W Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie do egzaminów przystąpiło 27 uczniów. Maturę zdało 19 osób (zdawalność na poziomie 70,3%), do poprawki może przystąpić 8 uczniów. Natomiast w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach do egzaminów przystąpiło 54 uczniów. Maturę zdało 37 osób (zdawalność na poziomie 68,5,3%), do poprawki może przystąpić  17 uczniów. 

więcej

Obrazek dla news_1483

siemiatycki szpital uruchamia poradnię geriatryczną!

04.07.2019

Od sierpnia siemiatycki szpital uruchomia nową poradnię - geriatryczną. Lekarz specjalista będzie przyjmował pacjentów bezpłatnie raz w tygodniu w ramach ubezpieczenia NFZ. Pomysł uruchomienia poradni geriatrycznej w powiecie siemiatyckim wynika z potrzeby sprostania problemom zdrowotnym starzejącego się społeczeństwa. Żyjemy coraz dłużej i potrzeba opieki nad osobami starszymi jest coraz większa. Wymagają one specjalnego, kompleksowego podejścia. Dlatego dyrekcja SP ZOZ Siemiatycze postanowiła zawalczyć o kontrakt na nową poradnię specjalistyczną. Jak widać skutecznie, a pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy lekarza geriatry za niespełna miesiąc, w sobotę 3 sierpnia.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.