Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 23

Obrazek dla news_1750

Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

30.03.2020

Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych! Kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały kontakt/styczność z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Jeśli wiesz, że miałeś kontakt z chorymi na COVID-19, skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

W kwarantannie w powiecie siemiatyckim przebywa obecnie 270 osób. Potwierdzono jeden przypadek COVID-19, jest to młoda kobieta z Gminy Grodzisk. Została ona hospitalizowana.

więcej

Obrazek dla news_1749

Płynie pomoc dla siemiatyckiego szpitala. Gmina Wiejska Siemiatycze przekaże 10 tys. zł na walkę z koronawirusem!

30.03.2020

Gmina Wiejska Siemiatycze jako pierwsza w powiecie siemiatyckim zdecydowała się na przekazanie środków finansowych dla Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach. Decyzją Wójta Gminy Siemiatycze Edwarda Krasowskiego szpital otrzyma 10.000 zł – pieniądze wspomogą zakup środków ochrony osobistej pracowników ochrony zdrowia i pacjentów (np. płaszczy, gogli, przyłbic, masek), a także innego sprzętu zgodnie z potrzebami placówki w walce z koronawirusem.

więcej

Obrazek dla news_1748

Powiat przekaże 50 tys. zł dla siemiatyckiego szpitala na walkę z koronawirusem!

26.03.2020

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego podjął decyzje o przekazaniu w trybie pilnym Szpitalowi Powiatowemu w Siemiatyczach 50 tysięcy zł na zakup dodatkowych środków ochrony osobistej pracownikom szpitala (między innymi: maseczek, przez przyłbice, gogli, rękawiczek, po płyny dezynfekcyjne).  W okresie rosnącego zagrożenia związanego z szerzeniem się koronowirusa wzmacnianie bezpieczeństwa Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach, osób w nim zatrudnionych i pacjentów, jest dla władz powiatu zadaniem priorytetowym.

Pieniądze pochodzą z powiatowych funduszy na zarządzanie kryzysowe. Decyzja zapadła jednogłośnie na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu. W tym trudnym okresie niezwykle ważne jest by osoby, które wystawione są na kontakt z pacjentami, były w jak najlepszym stopniu chronione przed wirusem COVID-19. 

Jednocześnie Zarząd Powiatu Siemiatyckiego DZIĘKUJE...

więcej

Obrazek dla news_1747

“PATER FIRMA” ZAKUPI DLA SIEMIATYCKIEGO SZPITALA POWIATOWEGO NOWOCZESNE RESPIRATORY!

25.03.2020

Siemiatycki szpital nie prosił o pomoc prywatnych przedsiębiorców, a oni sami chcą pomagać i wspierają placówkę. Właścicielka firmy Pani Elżbieta Daniluk działającej na lokalnym rynku zadeklarowała sfinansowanie w całości zakupu dwóch wysokiej klasy respiratorów. Urządzenia warte ponad 170 tys. zł już zostały zamówione dla szpitala. Będą to supernowoczesne szwajcarskie respiratory marki „HAMILTON” model C6.

Respirator HAMILTON C6 wykorzystywany jest do wentylacji na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, może również służyć do wentylacji wcześniaków i noworodków...

więcej

Obrazek dla news_1746
Obrazek dla news_1744

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Siemiatyczach w związku z pandemią koronawirusa

24.03.2020

Jego podstawowym celem była ocena sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. W spotkaniu brali udział przedstawiciele wszystkich służb: straży granicznej, straży pożarnej, szpitala, sanepidu, a także burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele jednostek samorządowych. Chodziło o podsumowanie już podjętych działań oraz zaplanowanie zadań na przyszłość. Przy okazji brane są pod uwagę różne scenariusze rozwoju sytuacji i różne możliwości reagowania w powiecie siemiatyckim. Przedstawiciele poszczególnych samorządów mówili o problemach z jakimi borykają się w związku z wirusem COVID-19. Apelowali o ścisłą współpracę oraz szybką wymianę informacji.

więcej

Obrazek dla news_1743

W SIEMIATYCKIM SZPITALU PORODY NADAL BĘDĄ PRZYJMOWANE! SĄ TEŻ OBOSTRZENIA!

23.03.2020

Czujemy się odpowiedzialni za Państwa zdrowie, dlatego ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i zalecane przez Rząd Polski oraz Główny Inspektorat Sanitarny ograniczenia wynikające z zagrożenia zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadzamy niezbędne zmiany organizacyjne dotyczących Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z rooming in, mające na celu z jednej strony zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych dla pacjentek ciężarnych, a z drugiej zminimalizowanie ryzyka zakażenia dla pacjentek, noworodków oraz personelu medycznego...

więcej

Obrazek dla news_1741

APELUJEMY-PRZESTRZEGAJCIE KWARANTANNY! ZGŁASZAJCIE DO SANEPIDU SWÓJ POWRÓT Z ZAGRANICY!

20.03.2020

Od 15 marca każdy obywatel RP powracający Z ZAGRANICY NA TEREN POWIATU SIEMIATYCKIEGO ma OBOWIĄZEK odbycia 14-dniowej kwarantanny. Osoby, które powróciły z zagranicy przed tym terminem nie miały każdorazowo wydanych decyzji o kwarantannie. Służby apelowały jednak, by zapobiegawczo dobrowolnie pozostać w domach i obserwować swój stan zdrowia.


Po powrocie z zagranicy należy zadzwonić do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Siemiatyczach!

więcej

Obrazek dla news_1739

Przekraczanie granicy krok po kroku i powrót do Powiatu Siemiatyckiego!

18.03.2020

Szanowny Mieszkańcu, przekraczając granicę państwa – wypełniasz formularz lokalizacyjny, w którym podajesz dane personalne i miejsce odbywania 14-dniowej kwarantanny domowej. Otrzymasz również ulotkę o zasadach odbywania kwarantanny.

Po przybyciu na teren Powiatu Siemiatyckiego – do zadeklarowanego miejsca odbywania kwarantanny domowej niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Siemiatyczach...

 

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.