Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 32249
W sumie: 174082

Archiwum newsów, strona 37

Obrazek dla news_1599

Uczeń ZSR Ostrożany będzie dawcą komórek macierzystych, by uratować komuś życie

13.11.2019

Uczeń ZSR Ostrożany, zarejestrował się w fundacji DMKS i pół roku później dowiedział się, że ma bliźniaka genetycznego, a teraz czeka na wiadomość, kiedy będzie mógł uratować komuś życie. Karol Zdzichowski bo o nim mowa - uczeń z Ostrożan: podjął bardzo ważną decyzję, będzie dawcą komórek macierzystych. 
W tym roku Karol zarejestrował się w bazie dawców szpiku w fundacji DKMS, a niespełna dwa miesiące temu otrzymał wiadomość, że jest chora osoba czekająca na pomoc - przeszczep szpiku lub komorek macierzystych. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w najbliższym czasie Karol będzie mógł dać komuś szansę na dalsze życie.

więcej

Obrazek dla news_1597

Święto Niepodległości w Mielniku z odsłonięciem patriotycznego pomnika

12.11.2019

11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości w Mielniku odsłonięto pamiątkową tablicę i poświecono krzyż upamiętniający 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, jako hołd złożony wszystkim Polakom, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.   Pomnik znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Brzeskiej i Królewskiej. W uroczystościach uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel. Pomnik powstał z inicjatywy miejscowego proboszcza i mieszkańców. To niezwykle cenne iż mieszkańcy Gminy Mielnik w tak szczególny, chwytający za serce sposób upamiętniają to niezwykłe wydarzenie sprzed ponad wieku, jakim było odrodzenie się niezależnego państwa polskiego.

Na pamiątkowej tablicy napisano: "W Stulecie Odzyskania Niepodległości Polski Boże Błogosław Polsce Ojczyźnie Naszej. Wdzięczni za Wolność Mieszkańcy Mielnika 1918-2018".

więcej

Obrazek dla news_1595

Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” - od 35 lat na scenie

12.11.2019

Jubileuszowy koncert siemiatyckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” był okazją do podsumowania 35-letniej działalności artystycznej, promocji miasta i powiatu. Na scenie obok podstawowej grupy tanecznej zatańczyli i zaśpiewali dawni członkowie Zespołu. Gratulacje i życzenia Zespołowi złożyli: Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Henryk Boguszewski wraz z powiatowymi radnymi.

więcej

Obrazek dla news_1596

Pamiętamy o żołnierzach walczących za wolność Polski

12.11.2019

11 listopada w 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę wielu mieszkańców Siemiatycz uczestniczyło w uroczystościach patriotycznych. W tym dniu po raz kolejny grupa osób spotkała się przy Pomniku Żołnierzy Walczących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie w latach 1940-1945 przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP i na cmentarzu parafialnym, gdzie znajdują się mogiły członków Polskiej Organizacji Wojskowej. O miejscach tych pamiętały osoby reprezentujące Społeczny Komitet Budowy Pomnika Żołnierzy Walczących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Siemiatycz, przedstawiciele Powiatu Siemiatyckiego i harcerze z 33 DH „Adept”.  Powiat Siemiatycki reprezentował Krzysztof Andruszkiewicz członek Zarządu Powiatu i Henryk Boguszewski Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1594

11 listopada świętujemy Niepodległość - w całym Powiecie Siemiatyckim

11.11.2019

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Obchody Święta Niepodległości w całym Powiecie Siemiatyckimi i mieście Siemiatycze mają zawsze szczególny charakter. Stanowią bowiem pielęgnowanie tradycji patriotycznych, wzorów bohaterstwa, uczą szacunku wobec historii i tradycji narodowej. Hołd poległym za Ojczyznę w imieniu mieszkańców powiatu siemiatyckiego oddali Starosta Jan Zalewski, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski i członek Zarządu Powiatu Wiesław Klepacki.

Cześć i chwała Polkom i Polakom, którzy przyczynili się do naszej wolności, walczyli o nią. Oni przyczynili się do tego,
że możemy po polsku mówić, myśleć i marzyć.

 

 

więcej

Obrazek dla news_1593

Gotowi na Święto Niepodległości - powiat siemiatycki

08.11.2019

Już za kilka dni w całym kraju obchodzić będziemy 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Powiat Siemiatycki w obchody Narodowego Święta Niepodległości włącza się już dzisiaj. W jaki sposób?
Jak się okazuje, budynek Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach od dzisiaj przyozdabia wielkopowierzchniowa Biało-Czerwona iluminacja, która będzie wyświetlana do 12 listopada (w godz. 16.15-22.00).
Już dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z programem obchodów rocznicowych w poszczególnych miejscowościach naszego powiatu (dostępne na stronach internetowych urzędów miast i gmin) i liczne uczestnictwo w uroczystościach, akademiach i koncertach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości!

więcej

Obrazek dla news_1591

Trwa rozbudowa drogi powiatowej w Miedwieżykach. Na 2 km leży już nowy asfalt!

05.11.2019

Trwają intensywne prace budowlane związane z rozbudową droga powiatowej Milejczyce – Rogacze – Miedwieżyki - granica powiatu siemiatyckiego i hajnowskiego. Dotychczasowa nawierzchnia – brukowa, zniszczona asfaltowa i żwirowa, zostanie zastąpiona nową warstwa bitumiczną. Długość odcinka – ponad 3 km. Droga z nową nawierzchnią asfaltową poprawi bezpieczeństwo, ułatwi życie mieszkańcom Gminy Milejczyce, ale stanowi dla wschodniej części Powiatu Siemiatyckiego bardzo dobre połączenie  z miejscowościami Czeremchą, Kleszczelami, Bielskiem Podlaskim i Hajnówką (prowadzi bezpośrednio do drogi krajowej nr 66 Bielsk Podl. – Kleszczele – Czeremcha – Połowce). Zadanie wspólnie realizuje Powiat Siemiatycki i Gmina Milejczyce. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony 400 tys. złotych. Powiat na rozbudowę tej drogi pozyskał z budżetu państwa dotację w wysokości 1 miliona 195 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_1588

Mobilne legitymacje trafiły do uczniów ZST Czartajew

04.11.2019

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie – pierwsza szkoła w powiecie siemiatyckim, która wprowadza mLegitymację – mobilną legitymację szkolną w telefonie komórkowym.  Wszystko dzięki aplikacji opracowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Pozwoli ona pobrać mLegitymację na telefon na podstawie danych autoryzacyjnych wydawanych przez szkołę. Mobilna wersja legitymacji szkolnej zawiera te same dane, które można znaleźć w papierowej - imię, nazwisko ucznia, numer legitymacji oraz datę jej wydania, termin ważności, datę urodzenia, PESEL ucznia, adres zamieszkania, a także nazwę i adres szkoły.W razie kontroli, np. w autobusie, uczeń wyświetli legitymację w aplikacji, a kontroler zweryfikuje ją na trzy sposoby. W założeniach prawdziwość takiego dokumentu powinny potwierdzić elementy dynamiczne - hologram, falująca flaga i certyfikat.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.