Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 17

Obrazek dla news_1817

Rządowe wspracie dla budowy nowego mostu na Bugu w powiecie siemiatyckim!

02.07.2020

Podczas wczorajszej wizyty premiera Matusza Morawieckiego i minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak podpisana została umowa na dofinansowanie z budżetu państwa opracowania dokumentacji projektowej nowej przeprawy mostowej na rzece Bug wraz z drogami dojazdowymi.

Nowy most powstanie w miejscowości Granne (gmina Perlejewo) połączy województwo podlaskie z mazowieckim, powiat siemiatycki z sokołowskim, a tym samym gminę Perlejewo z gminą Jabłonna Lacka.Liderem projektu jest powiat siemiatycki działający na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy: powiatami siemiatyckim i sokołowskim, gminą Jabłonna Lacka oraz Perlejewo oraz samorządem województwa podlaskiego i mazowieckiego. Cały koszt przygotowania dokumentacji przedprojektowej i projektowej wynosi blisko 1,5 mln zł, z czego około 1,2 mln zł pokryje dofinansowanie z rządowego programu Mosty dla Regionów.

więcej

Obrazek dla news_1811

Inwestycja za blisko 8 milionów złotych w Siemiatyczach! To już pewne - powstanie ścieżka pieszo - rowerowa!

24.06.2020

Dziś w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku otwarto oferty dotyczące przetargu na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo rowerowej od Siemiatycz do Czartajewa, która będzie budowana wzdłuż ulicy Ciechanowieckiej i Białostockiej - o długości 2 km 840 metrów. O budowie ścieżki pieszo - rowerowej, mówiło się od lat. Dziś już wiadomo, że trasa dla pieszych i rowerzystów powstanie! Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze również z drogą wojewódzką 690 w kierunku Ciechanowca. Inwestycja będzie możliwa dzięki rządowemu wsparciu (w 100% finansowana z budżetu państwa - bez konieczności udziału któregokolwiek z samorządów).

 

więcej

Obrazek dla news_1810

dobra wiadomość dla pacjentów - poradnia urologiczna w SP ZOZ Siemiatycze

23.06.2020

W SP ZOZ Siemiatycze rozszerzył swoją działalność o świadczenia w zakresie - urologii. Lekarz specjalista przyjmuje pacjentów w ramach ubezpieczenia NFZ. Do przyjęcia wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego lekarza specjalisty. Najbliższy termin przyjęć pacjentów to - piątek, 3 lipca od godz. 15.00 ((parter budynku szpitala).) Urolog zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego (stanów zapalnych, nietrzymania moczu, infekcji, impotencji, nowotworów, zaburzenia funkcji). Lekarza tej  specjalności odwiedzają zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

więcej

Obrazek dla news_1807

SP ZOZ SIEMIATYCZE ZAPRASZA DO NOWEJ PORADNI ENDOKRYNOLOGICZNEJ!

18.06.2020

Siemiatycki szpital zaprasza do nowej poradni - endokrynologicznej. Lekarz specjalista z Białegostoku będzie przyjmował pacjentów bezpłatnie w ramach ubezpieczenia NFZ. Z pomocy w poradni skorzystają osoby borykające się z różnymi chorobami związanymi z nieprawidłową gospodarką hormonalną organizmu – między innymi z chorobami tarczycy i przytarczyc.

Pomysł uruchomienia poradni endokrynologicznej w powiecie siemiatyckim wynika z potrzeby sprostania problemom zdrowotnym społeczeństwa. Dzięki staraniom dyrekcji siemiatyckiego szpitala możliwe było zakontraktowanie nowych świadczeń medycznych.

więcej

Obrazek dla news_1806

Do września na odcinku 4,5 kilometra drogi powiatowej Kłopoty Stanisławy - Makarki - Grodzisk pojawi się nowy asfalt!

15.06.2020

W Kłopotach Bańkach podpisano umowę na remont 4,5 km drogi powiatowej nr 1710B Kłopoty Stanisławy - Makarki - Grodzisk. Na terenie Gminy Siemiatycze nowego asfaltu doczeka się odcinek długości 1 km 860 metrów (od skrzyżowania w Kłopotach Stanisławach poprzez Kłopoty Bańki do granicy gminy). Natomiast na terenie Gminy Grodzisk nowy asfalt zostanie położony na odcinku 2 km 650 metrów (od wsi Makarki do Grodziska). W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, Wójt Gminy Grodzisk Dariusz Tatarczuk, członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Wiesław Klepacki, członkowie zarządu spółki “MIKST” z Węgrowa, Dyrektor PZD Siemiatycze Jan Samojluk oraz mieszkańcy wsi.

więcej

Obrazek dla news_1805

Harmonogram spotkań z uczestnikami scalenia

10.06.2020

W związku z toczącym się postępowaniem scaleniowym gruntów obiektu „OSMOLA I INNE” w skład którego wchodzą obręby ewidencyjne: Osmola, Kąty, Hornowo, Hornowszczyzna, Malewice, Jasienówka gm. Dziadkowice oraz część obrębu Wygonowo gm. Boćki, Starosta Siemiatycki przedstawia harmonogram spotkań z uczestnikami scalenia w celu indywidualnego zapoznania uczestników scalenia z projektem wstępnym szkicu rozmieszczenia projektowanych działek oraz zebranie oświadczeń w sprawie projektu wstępnego:

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.