Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 46

Obrazek dla news_1504

rusza poradnia geriatryczna w siemiatyczach

31.07.2019

Przypominamy iż od 1 sierpnia siemiatycki szpital uruchamia nową poradnię - geriatryczną. Lekarz specjalista będzie przyjmował pacjentów bezpłatnie raz w tygodniu w ramach ubezpieczenia NFZ. Pomysł uruchomienia poradni geriatrycznej w powiecie siemiatyckim wynika z potrzeby sprostania problemom zdrowotnym starzejącego się społeczeństwa. Żyjemy coraz dłużej i potrzeba opieki nad osobami starszymi jest coraz większa. Wymagają one specjalnego, kompleksowego podejścia. Dlatego dyrekcja SP ZOZ Siemiatycze postanowiła zawalczyć o kontrakt na nową poradnię specjalistyczną. Jak widać skutecznie, a pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy lekarza geriatry w najbliższą sobotę 3 sierpnia.

więcej

Obrazek dla news_1502

XI Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych w Drohiczynie

29.07.2019

W Drohiczynie odbyła się 11 Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych. Na wystawie prezentowano dwuletnie klacze i  źrebięta hodowlane rasy polski koń zimnokrwisty i arden polski. Konie oceniała komisja powołana przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, ocenie poddawano m.in. typ, budowę, ruch i ogólne wrażenie. Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych odbyła się w ramach Dni Drohiczyna. Organizatorami wystawy byli - Burmistrz Drohiczyna, Starosta Siemiatycki, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem organizowanych w Drohiczynie od 11 lat wystaw, jest   promocja  hodowli rodzimych ras koni  na terenach północno- wschodniej Polski posiadających bogate tradycje w tym zakresie.

więcej

Obrazek dla news_1501

Rolnicy z Powiatu Siemiatyckiego mistrzami podlaskiej agroligi 2019

29.07.2019

Agata i Cezary Kosińscy z Chrołowic (gm. Drohiczyn) zostali Mistrzami Podlaskiej Agroligi 2019. „Agroliga” to konkurs o ponad 25-letniej historii. Co roku wyłania liderów agrobiznesu i właścicieli najlepszych gospodarstw rolnych w poszczególnych województwach, a w kolejnym etapie – w kraju. Starosta Siemiatycki Jan Zalewski obecny na uroczystej gali w Kuczynie, wręczył Mistrzom z Chrołowic ufundowaną przez powiat nagrodę oraz podziękował za godne reprezentowanie Powiatu Siemiatyckiego na arenie wojewódzkiej. Mistrzowie województwa będą reprezentować Podlaskie w krajowym konkursie, którego finałem będzie wręczenie tytułów Krajowego Mistrza Agroligi 2019  przez Prezydenta RP w Warszawie.

więcej

Obrazek dla news_1500

Najlepsze życzenia z okazji Święta Policji

24.07.2019

24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Przypada ono w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Służby Cywilnej, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia osobistej i zawodowej pomyślności. Dzisiejszy, wyjątkowy dla Was dzień, niech będzie okazją do przekazania słów uznania za trudną i pełną poświęcenia służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wszystkim Policjantkom, Policjantom oraz Pracownikom Cywilnym, życzymy samych sukcesów, pomyślności osobistej i zawodowej. Potraficie, nie zważając na trudy i niedogodności, z uporem, konsekwencją i niezbędną wrażliwością realizować podstawową misję Policji. Dziękujemy Wam za to.

            Starosta                                                             Wicestarosta

         Jan Zalewski                                                        Marek Bobel

 

 

więcej

Obrazek dla news_1499

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Pogranicza w Siemiatyczach

23.07.2019

Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych serdecznie zaprasza na Międzynarodowe Targi Pogranicza, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 28 lipca w Siemiatyczach. Organizowana przez SKIG impreza, to jedna z największych prezentacji gospodarczych regionu podlaskiego. Corocznie prezentują się na nich mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całego regionu oraz instytucje wsparcia biznesu. Wydarzenie patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1498

W ZOL-u w Bacikach Średnich powstaje kolorowy plac zabaw!

22.07.2019

Trwa budowa kolorowego placu zabaw, z którego będą korzystać podopieczni Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bacikach Średnich. Jak dotąd na terenie ośrodka nie było miejsca przystosowanego dla chorych pacjentów, w którym w odpowiednich warunkach mogliby spędzić kilka minut na świeżym powietrzu. Z pomocą przyszła Fundacja PGE, która na budowę placu zabaw przekazała 65 tysięcy złotych. Budową zajmuje siedlecka firma „Trakt-Krzysztof Karabin”. Budowa placu zabaw ma się zakończyć do 31 lipca. Pacjenci ZOL będą mogli umilić sobie czas na huśtawkach, karuzelach, piaskownicy, gdzie chociaż na chwilę zapomną o swoich mniejszych lub większych dolegliwościach. Istotnym elementem placu zabaw będzie bezpieczna nawierzchnia, która pozwoli na amortyzowanie ewentualnych upadków.

więcej

Obrazek dla news_1497

Komisja konkursowa wybrała nowego dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie

19.07.2019

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli organu prowadzącego, kuratorium oświaty, rady pedagogicznej szkoły, rady rodziców oraz związków zawodowych po przeprowadzonym postępowaniu konkursowym wybrała Martę Jakimiuk jako kandydata na nowego dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie. Marta Jakimiuk, dotychczasowy wicedyrektor szkoły była jedną z kandydatek na to stanowisko. Nowa dyrektor obejmie funkcję po zaakceptowaniu kandydatury przez Zarząd Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1495

SP ZOZ Siemiatycze otrzymał Certyfikat potwierdzający wdrożenie Normy DOS

16.07.2019

SP ZOZ Siemiatycze otrzymał Certyfikat potwierdzający wdrożenie Normy DOS – „Nowa Norma zarządzania jakością w domach opieki nad osobami starszymi – DOS”. Norma została wdrożona w Zakładzie Pielęgnacyjno Opiekuńczym. Certyfikat w obecności Wicestarosty Marka Bobla odebrał Dyrektor Andrzej Szewczuk z rąk Marty Domańskiej przedstawiciela QS Zurich Sp. z o.o. W siemiatyckim ZPO przebywa obecnie 25 pacjentów. Podstawowym celem Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego jest udzielanie świadczeń zdrowotnych chorym, którzy ze względu na zły stan zdrowia wywołany chorobą lub zmianami starczymi wymagają przez pewien czas stałej opieki pielęgniarskiej, połączonej z kontynuacją leczenia farmakologicznego, dietetycznego i rehabilitacyjnego, nie wymagają natomiast leczenia szpitalnego (hospitalizacji).

więcej

Obrazek dla news_1494

Wielkie kolarskie emocje zawitały do Perlejewa! Setki osób na X etapie Poland Bike Marathon

16.07.2019

Tłum miłośników dwóch kółek zawitał do Gminy Perlejewo, która gościła zawodników Lotto Poland Bike Marathon. To był dziesiąty spośród 16. tegorocznych etapów cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Głownym organizatorem zawodów jest Grzegorz Wajs, dyrektor Poland Bike Marathon, a współorganizatorem Jakub Wierzbicki Wójt Gminy Perlejewo. Miasteczko Poland Bike Marathon, Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów usytuowane zostały przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym w Grannem. Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w okolicach Grannego było wszystko. Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, krętych i malowniczych ścieżek. Prawdziwy raj dla rowerowych maratończyków.

więcej

Obrazek dla news_1493

Noga z gazu! Nowy nieoznakowany radiowóz w siemiatyckiej drogówce

15.07.2019

Uwaga kierowcy, w Powiecie Siemiatyckim w najbliższych dniach na drogi w powiecie wyruszy nowy policyjny nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestratory. Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach odebrała nowy radiowóz podczas sobotniego Święta Policji w Hajnówce. Jest to samochód marki BMW 330I GT wyposażony w 2-litrowy silniki o mocy 252 KM, może rozpędzić się do "setki" w 6,2 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 250 km/h. Kierowcy lubiący szybszą jazdę muszą od dziś zdejmować nogę z gazu i bacznie spoglądać w lusterka. A w ogóle to radzimy jeździć przepisowo i nie stresować się na widok nowego BMW. Nowy nieoznakowany radiowóz został zakupiony ze środków budżetu Komendy Głównej Policji. To kolejne auto, które wzbogaca flotę siemiatyckiej komendy. Dzięki pracy policjantów w nowym radiowozie na drogach powiatu siemiatyckiego zapewne będzie bezpieczniej.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.