Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28058
W sumie: 169891

Archiwum newsów, strona 20

Obrazek dla news_1783

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego

14.05.2020

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego Uchwałą Nr 45/263/20 z dnia 12 maja 2020 r. dokonał rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na dofinansowanie realizacji zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w 2020 r.

więcej

Obrazek dla news_1781

Informator naborowy do szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu siemiatyckiego

13.05.2020

Jeśli kończysz właśnie szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej możesz wybierać spośród trzech naszych szkół: Zespół Szkół w Siemiatyczach (LO i Szkoła Branżowa), Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie, Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Szkoły w Powiecie Siemiatyckim zapraszają!

Szkoły prowadzone przez Powiat Siemiatycki oferują szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Każda z naszych szkół pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia wymarzonego zawodu lub w przyszłości studiowania na wybranym kierunku...

więcej

Obrazek dla news_1778

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

12.05.2020

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pielęgniarkom i Położnym służącym pomocą w SP ZOZ Siemiatycze oraz pracującym we wszystkich placówkach medycznych w Powiecie Siemiatyckim. Wyrażamy uznanie za pełną poświęcenia i zaangażowania służbę na rzecz chorych. Podejmując się wspaniałej misji ratowania zdrowia drugiego człowieka zasługują Panie na ogromny szacunek. Składamy podziękowania za ofiarną i niezwykle trudną pracę. Niech Wasza praca budzi w Was dumę i satysfakcję, a uśmiech i wdzięczność pacjentów towarzyszą Wam każdego dnia. Życzymy, aby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi dawał radość i satysfakcję. Chwil pełnych wzruszeń, radości, dużo zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
Starosta Jan Zalewski                                                Wicestarosta Marek Bobel

więcej

Obrazek dla news_1779

Przy siemiatyckim szpitalu rusza Mobilny Punkt Pobrań. Zrobią tam testy na obecność koronawirusa dla osób kończących kwarantannę!

12.05.2020

Na terenie SP ZOZ w Siemiatyczach powstał Mobilny Punkt Pobrań (MPP) do testów kontrolnych na obecność koronawirusa dla osób z powiatu siemiatyckiego (i nie tylko) przebywających na kwarantannie. Badaniu może poddać się osoba będąca w dwunastym dniu kwarantanny. Uwaga badanie jest zalecane, ale dobrowolne. Testy są bezpłatne – ich wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

więcej

Obrazek dla news_1777

Oświadczenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siemiatyczach

09.05.2020

W nawiązaniu do oświadczenia Burmistrza Miasta Siemiatycze z dnia 6 maja 2020r. opublikowanego na stronie Urzędu Miasta Siemiatycze (www.siemiatycze.eu) pod nazwą "Żłobki i przedszkola miejskie pozostają zamknięte do odwołania" Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siemiatyczach informuje, iż korespondencją mailową z dnia 30.04.2020r., a następnie pismami z dnia 04.05.2020r. oraz z dnia 05.05.2020r. Burmistrzowi zostały przekazane informacje o aktualnej rzeczywistej sytuacji epidemiologicznej na terenie miasta i powiatu siemiatyckiego jak również „Wytyczne Ministerstwa Zdrowia, GIS i MRPiPS dla instytucji opieki nad dziećmi do lat 3” oraz Wytyczne Ministerstwa Zdrowia, GIS i MEN dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego”...

więcej

Obrazek dla news_1776

Zawiadomienie o zmianie terminu gleboznawczej klasyfikacji gruntów w gminach Grodzisk i Milejczyce

08.05.2020

Zawiadamiamy, że sprawa dot. przeprowadzenia gleboznawczej klasyfikacji gruntów w gminie Grodzisk i Milejczyce, nie może zostać załatwiona w terminie przewidzianym w art. 35 § 3 Kpa ze względu na obszerny materiał, który wymaga szczegółowej analizy oraz zaistniały stan epidemii. W związku z powyższym ustala się nowy termin załatwienia sprawy do dnia 30 czerwca 2020 r.

więcej

Obrazek dla news_1775

Kolejny nabór wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej

08.05.2020

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przewidziane w art. 15zzb, art. 15zzc i art. 15zze ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, tj. wniosków:

  • mikro, małych i średnich przedsiębiorców o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek ZUS,
  • przedsiębiorców będących osobą fizyczną nie zatrudniającą pracowników o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej,
  • organizacji pozarządowych i podmiotów, wymienionych w art. 3 ust. ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek ZUS.

więcej

Obrazek dla news_1773

Nowe obiekty sportowe przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie

06.05.2020

Powiat Siemiatycki zamierza wybudować nowe obiekty sportowe przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. Złożony został wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie inwestycji polegającej na budowie: siłowni wewnętrznej w budynku internatu wraz z wyposażeniem oraz siłowni zewnętrznej wraz z boiskiem do siatkówki plażowej na terenie przyszkolnym. Byłby to kolejny etap rozbudowy infrastruktury sportowej przy ZST w Czartajwie. Szkoła może się pochwalić nowoczesnym stadionem lekkoatletyczny oraz boiskiem wielofunkcyjnym, z którego na co dzień korzystają uczniowie szkoły oraz zawodnicy z różnych klubów sportowych.

Kolejna inwestycja umożliwi młodzieży rozwijanie swoich pasji i zainteresowań sportowych. Co w rezultacie przełoży się na jeszcze lepsze wyniki naszych sportowców zarówno na arenie gminnej, powiatowej, czy ogólnopolskiej.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.