Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 19

Obrazek dla news_1793

Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Siemiatyckiego

22.05.2020

Podczas wczorajszej sesji Zarząd Powiatu Siemiatyckiego otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu oraz wotum zaufania. Radni udzielili również Zarządowi Powiatu wotum zaufania. W tym przypadku 16 radnych wyraziło swoje poparcie dla podejmowanych działań i pracy Zarządu, jeden wstrzymał się od zajęcia stanowiska, nikt nie był przeciw.

Po raz drugi w tej kadencji radni powiatu oceniali prawidłowość działania organu wykonawczego w zakresie gospodarki finansowej powiatu siemiatyckiego. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady Powiatu nad działalnością Zarządu. Ocena działań Zarządu Powiatu w zakresie stopnia realizacji budżetu, gospodarności i celowości należy do Rady Powiatu, dlatego istotne znaczenie miała m.in. ocena pracy Zarządu dokonana przez Komisję Rewizyjną oraz pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku.

więcej

Obrazek dla news_1792

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

21.05.2020

Informujemy iż Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało nowy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego oraz składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych. Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

więcej

Obrazek dla news_1791

Pracę z dziećmi i młodzieżą wznowiła Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siemiatyczach

20.05.2020

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siemiatyczach wznowiła bezpośrednią pracę z dziećmi i młodzieżą w zakresie niezbędnego diagnozowania w celu wydania koniecznych opinii i orzeczeń. Powiatowa jednostka została wskazana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty  jako poradnia uprawniona w rejonie swojego działania  do wydawania orzeczeń i opinii dla dzieci i uczniów z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. poradni (85) 6552612.

więcej

Obrazek dla news_1790

Pamięci polskich bohaterów spod Monte Cassino

18.05.2020

18 maja, przypada 76. rocznica bitwy o Monte Cassino.  W hołdzie uczestnikom tej zwycięskiej walki Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski złożyli kwiaty pod siemiatyckim pomnikiem poświęcony żołnierzom Polskich Sił Zbrojnych walczących na Zachodzie w latach 1940-1945. Szeregi armii generała Władysława Andersa zasilali również mieszkańcy powiatu siemiatyckiego

więcej

Obrazek dla news_1789

Powiat Siemiatycki dziękuje za pontyfikat papieża Polaka w dniu 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

18.05.2020

W całym kraju trwają uroczystości związane z 100.  rocznicą urodzin Jana Pawła II. W obchody tego jubileuszu włączył się również Powiat Siemiatycki. Dziś w samo południe Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu złożyli kwiaty i zapalili znicze pod siemiatyckim pomnikiem Jana Pawła II. Był też czas na krótką modlitwę. W ten sposób oddajemy hołd Wielkiemu Polakowi, którego słowa i czyny wciąż w  nas żyją. Ojciec Święty był i wciąż jest dla milionów Polaków jednym z  największych autorytetów.

więcej

Obrazek dla news_1787

100. rocznica urodzin Jana Pawła II - powiat siemiatycki pamięta!

17.05.2020

W poniedziałek, 18 maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary – JAN PAWEŁ II. Był papieżem wyjątkowym. Jego charyzma i autentyczność sprawiały, że kochali go ludzie na całym świecie. 

Papież Jan Paweł II odwiedził również nasz powiat, a dokładnie Drohiczyn 10 czerwca 1999 r. Na spotkanie z Nim przybyło tysiące wiernych z diecezji drohiczyńskiej i całej Polski. A tak mówił do Nas w Drohiczynie: "...Witaj, ziemio podlaska. Ziemio ubogacona pięknem przyrody, a przede wszystkim uświęcona wiernością tego ludu, który w czasie swojej historii był niejednokrotnie boleśnie doświadczany i musiał zmagać się z ogromnymi i różnorodnymi przeciwnościami. 

więcej

Obrazek dla news_1788

76. rocznica bitwy o Monte Cassino - Pamietamy!

18.05.2020

76 lat temu, 18 maja 1944 r., po niezwykle zaciętych walkach 2.  Korpus Polski dowodzony przez gen. Władysława Andersa zdobył wzgórze  Monte Cassino wraz ze znajdującym się na nim klasztorem. W bitwie  zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za  zaginionych. Był to niezwykle bohaterski  czyn, gdyż bitwa ta uznawana jest za jedną z najbardziej zaciętych (obok  walk pod Stalingradem, na łuku kurskim, lądowania w Normandii  i powstania warszawskiego) w czasie II wojny światowej.

więcej

Obrazek dla news_1786

Umowa na projekt nowego mostu na Bugu podpisana!

14.05.2020

Spółka CertusVia z Warszawy opracuje dokumentację techniczną nowego mostu na Bugu (w Granne gm. Perlejewo) łączącego Powiat Siemiatycki i Powiat Sokołowski, Województwo Podlaskie z Mazowieckim oraz gminę Perlejewo z gminą Jabłonna Lacka. Całość dokumentacji, łącznie z pozwoleniem na budowę warszawska firma ma opracować do 1 grudnia 2022 r. Warto nadmienić iż most Perlejewo-Jabłonna Lacka na Bugu otrzymał 1,2 mln zł rządowego dofinansowania dla dokumentacji w ramach programu "Mosty dla regionów", o które wnioskowali wspólnie powiat siemiatycki, powiat sokołowski, gmina Jabłonna Lacka i gmina Perlejewo. Dziś w siemiatyckim starostwie doszło do podpisania umowy na opracowanie dokumentacji technicznej nowej przeprawy mostowej.

więcej

Obrazek dla news_1785

ZAPROSZENIE DO SZACOWANIA WARTOŚCI ZAMÓWIENIA - wykonanie projektów dokumentacji technicznej na budowę i przebudowę dróg dojazdowych w zakresie obiektu scaleniowego „TWAROGI I INNE” oraz „MIODUSY I INNE”

14.05.2020

Zamówienie dotyczy: wykonanie projektów dokumentacji technicznej na budowę i przebudowę dróg  dojazdowych  do  pól  w  ramach  operacji  pn.  „Scalenia  gruntów  na  obszarze  Gminy Perlejewo”  w  zakresie  obiektu  scaleniowego  „TWAROGI  I  INNE”  oraz  „MIODUSY  I  INNE”  w ramach działania : „Inwestycje w środki trwałe” poddziałanie „”Wsparcie na inwestycje związane z  rozwojem,  modernizacją  i  dostosowywaniem  rolnictwa  i  leśnictwa”  operacja  typu:  „Scalanie gruntów” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020...

więcej

Obrazek dla news_1784

ZAPROSZENIE DO SZACOWANIA WARTOŚCI ZAMÓWIENIA - pełnienie nadzoru inwestorskiego W ZAKRESIE obiektu scaleniowego „TWAROGI I INNE” oraz „MIODUSY I INNE”

14.05.2020

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach operacji pn. „Scalenia gruntów na obszarze Gminy Perlejewo” w ramach działania : „Inwestycje w środki  trwałe”  poddziałanie  „”Wsparcie  na  inwestycje  związane  z  rozwojem,  modernizacją  i dostosowywaniem  rolnictwa  i  leśnictwa”  operacja  typu:  „Scalanie  gruntów”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020...

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.