Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 32564
W sumie: 174397

Archiwum newsów, strona 74

Obrazek dla news_1199

Zabytkowe siemiatyckie sfinksy wyglądają jak nowe

11.09.2018

Zakończona została renowacja zabytkowych rzeźb sfinksów, które znajdują się przy budynku siemiatyckiego starostwa. Dzięki żmudnej pracy konserwatorów z pracowni "Renova Konserwacja Zabytków” z Torunia sfinksy odzyskały swoją świetność. Na odrestaurowanie sfinksów Powiat Siemiatycki wydatkował 40 tysięcy złotych. Zabytkowe sfinksy powstały około 1777 roku i były cześcią kompleksu Pałacowego Księżnej Anny Jabłonowskiej - dawnej właścicielki Siemiatycz.

więcej

Obrazek dla news_1198

Tak podziękowali za plony. Dożynki Gminy Drohiczyn w Brykach

10.09.2018

Tradycyjnie od nabożeństw, prawosławnego i katolickiego, rozpoczęły się Dożynki Gminy Drohiczyn 2018, które w tym roku zorganizowano w Brykach. Był czas na wspólną modlitwę, dzielenie się chlebem, zmagania sołeckie, występy, koncerty. Ważnym elementem tego corocznego świętowania rolniczego jest to, że w dożynki angażują się sołectwa z gminy Drohiczyn, przygotowując kosze z płodami i przetworami rolnymi. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

więcej

Obrazek dla news_1196

W siemiatyckim szpitalu ruszają wielkie inwestycje. Będzie rozbudowa i dużo nowoczesnego sprzętu!

06.09.2018

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z rozbudową siemiatyckiego szpitala o nowe skrzydło. SP ZOZ Siemiatycze właśnie ogłosił przetarg. Będzie to budynek 4-kondygnacyjny połączony z istniejącą bryłą. Na ten cel Powiat Siemiatycki przeznacza 9 milionów złotych. Nowe skrzydło szpitala pomieści: nowoczesny blok operacyjny: składający się z kilku sal operacyjnych, sali wybudzeń oraz zaplecza; oddzielną salę operacyjną do wykonywania między innymi cięć cesarskich oraz sale zabiegowe na potrzeby oddziału położnictwa i ginekologii; pomieszczenia pod pracownię: mammografii, rezonansu magnetycznego, pomieszczenia centralnej sterylizacji, pomieszczenia na potrzeby laboratorium oraz nowe poradnie specjalistyczne. Pomieszczenia będą wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, na który szpital pozyskał kilkumilionową unijną dotację.

więcej

Obrazek dla news_1195

Powiat zabiega o 2 miliony złotych na powstanie i działalność Centrum Integracji Społecznej w Siemiatyczach!

05.09.2018

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku dzięki staraniom Powiatu Siemiatyckiego w mieście Siemiatycze powstanie Centrum Integracji Społecznej z pomocy którego będą korzystały osoby bezrobotne i niepełnosprawne. Powiat wspólnie z miastem Łomża i z 5 sąsiednimi powiatami oraz gmina Boćki zamierza zrealizować projekt pod nazwą "Regionalne Innowacje Społeczne - Centa Integracji Społecznej województwa podlaskiego". W ramach programu do Powiatu Siemiatyckiego zapisano kwotę 2 milionów złotych na działalność CIS w Siemiatyczach. Celem działalności CIS będzie pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym – znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach CIS między innymi będą organizowanie spotkania doradcze, finansowane specjalistyczne szkolenia zawodowe pozwalające uzysakać nowe kwalifikacje zawodowe oraz staże zawodowe. 

więcej

Obrazek dla news_1194

Przeżyli wspólnie 50 lat. Serdeczne życzenia i gratulacje dla par małżeńskich z Gminy Drohiczyn

05.09.2018

W Drohiczynie małżeństwa z 50-letnim stażem obchodziły Złote Gody. Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury wręczono – marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński, starosta siemiatycki Jan Zalewski, burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. 19 par małżeńskich z Gminy Drohiczyn obchodziło swoje Złote Gody. Dzięki swojej postawie, wytrwałości, miłości i cierpliwości, mogą stanowić wzór do naśladowania dla młodych małżeństw. Uroczystość wręczenia jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyła się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. "Możecie być Państwo przykładem dla wielu młodych ludzi jak można w zgodzie i pięknie przeżyć tak wiele wspólnych lat" - mówił podczas uroczystości do zgromadzonych jubilatów starosta Siemiatycki Jan Zalewski.

więcej

Obrazek dla news_1193

Ponad 1 milion 200 tys. złotych na III etap przebudowy drogi powiatowej z Wólki Zamkowej do Minczewa!

04.09.2018

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Jarosław Zieliński- Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył promesy starostom i wójtom województwa podlaskiego na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych. Powiatu Siemiatycki pozyskał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 1 miliona 208 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone będą na realizację III etapu przebudowy drogi powiatowej 1728B na odcinku droga krajowa 62 Wólka Zamkowa – Minczewo (gm. Drohiczyn), który został uszkodzony w lipcu 2016 roku w trakcie gwałtownej ulewy. Przebudowa kolejnego odcinka drogi nastąpi jeszcze w tym roku!

więcej

Obrazek dla news_1192

2,7 miliona złotych dla powiatu na przebudowę drogi Dziadkowice - Dołubowo!

04.09.2018

Powiat Siemiatycki pozyskał ponad 2 miliony 750 tys. złotych na drugi etap przebudowy drogi powiatowej nr 1694B (Dziadkowice - Brańsk). Jeszcze w tym roku modernizacją zostanie objęty kilkukilometrowy odcinek tej trasy od drogi krajowej S19 w Dziadkowicach do Dołubowa. Wczoraj Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali umowę z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim na dofinansowanie przebudowy tej drogi.

więcej

Obrazek dla news_1190

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Czartajewie - w placówce na miarę XXI wieku

03.09.2018

Kuratorium Oświaty w Białymstoku wybrało Szkołę Podstawową w Czartajewie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w województwie podlaskim. To wielkie wyróżnienie dla placówki, Gminy Siemiatycze oraz Powiatu Siemiatyckiego, który gmina współtworzy. Inauguracja roku połączona była z uroczystym otwarciem szkoły, która przeszła gruntowną termomodernizację. Teraz placówka wygląda bardzo nowocześnie - jak prawdziwa szkoła XXI wieku. W uroczystościach uczestniczył Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.