Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 62

Obrazek dla news_1327

spotkanie informacyjne dotyczące naboru wniosków o dotacje z programu „Niepodległa”

20.02.2019

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i Biuro Programu „Niepodległa” zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące naboru wniosków o dotacje z programu „Niepodległa”. Dotacje są przeznaczone dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Spotkanie informacyjne rozpocznie się 28 lutego 2019 r. w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Mickiewicza 3 w Białymstoku, o godz. 11.30.

więcej

Obrazek dla news_1326

W grodzisku budują nowoczesny posterunek policji

18.02.2019

W Grodzisku powstaje nowy posterunek policji. Będzie to nowoczesny budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym, w technologii tradycyjnej, z dachem czterospadowym o konstrukcji drewnianej. Powstaną również miejsca parkingowe. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to 1 milion 370 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Teren pod budowę posterunku nieodpłatnie przekazała Gmina Grodzisk.  Budowa jest możliwa dzięki zaangażowaniu się w sprawę Zarządu Powiatu Siemiatyckiego, Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach, Wójta Gminy Grodzisk, ogromnej przychylności ze strony Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

więcej

Obrazek dla news_1322

Zapraszamy na konferencję

12.02.2019

Zapraszamy na konferencję w Siemiatyczach pt. „Przez kompetencje do przyszłości – propozycje wspierania szkół przez placówki doskonalenia nauczycieli, poradnie psychologiczno - pedagogiczne oraz biblioteki pedagogiczne”. Celem konferencji jest prezentacja kompetencji kluczowych zgodnie z Zaleceniem Rady Europejskiej w procesie uczenia się przez całe życie. Kształcenie umiejętności wyróżnionych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, uznanych za konieczne do uzyskania kompetencji kluczowych, jest zadaniem współczesnej szkoły i zobowiązaniem szkoły wobec ucznia.

więcej

Obrazek dla news_1320

Powstają nowoczesne pracownie do nauki zawodu w Czartajewie i Ostrożanach

08.02.2019

Trwają intensywne prace budowlane związane z modernizacją pracowni zawodowych w technikach w Czartajewie i Ostrożanach.  Jest to I etap realizacji projektu pod nazwą "Kompleksowa modernizacja pracowni zawodowych w Powiecie Siemiatyckim". Kolejnym tegorocznym etapem będzie wyposażenie pracowni w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Z myślą o podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego młodzieży, Powiat Siemiatycki pozyskał środki unijne na realizację całego projektu  - 2,5 miliona złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_1318

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego - UWAGA PRODUCENCI

07.02.2019

Ruszyła wojewódzka akcja identyfikacji producentów w ramach Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego – inicjatywy Samorządu Województwa Podlaskiego. Identyfikacja prowadzona jest za pośrednictwem ankiety on-line. Ankietę kierujemy do rolników, producentów, wytwórców – a także większych i mniejszych firm, które oferują żywność wysokiej jakości opartą o surowce pochodzące z najbliższej okolicy (teren województwa podlaskiego) oraz tych, którzy chcą uruchomić lub rozwijać swą działalność w rolnictwie i/lub przetwórstwie.

więcej

Obrazek dla news_1317

156 lat temu rozpoczęła się Bitwa Siemiatycka - w ramach Powstania Styczniowego

06.02.2019

6 i 7 lutego 1863 roku odbyła się Bitwa Siemiatycka - jedna z najbardziej zaciętych i najsłynniejszych bitew Powstania Styczniowego. To już 156 lat od wybuchu bitwy w ramach Powstania Styczniowego - największego zrywu niepodległościowego w dziewiętnastym stuleciu historii Polski. Pamięć o bohaterach uczcili przedstawiciele władz samorządowych, księżą katoliccy i prawosławni, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Siemiatycz, uczniowie i nauczyciele siemiatyckich szkół oraz mieszkańcy Siemiatycz, którzy dziś zebrali się na cmentarzu przy ulicy Powstania Styczniowego, na którym obok kaplicy św. Anny znajduje się pomnik poświęcony Powstańcom walczącym za wolność Polski w 1863 roku. Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel w imieniu mieszkańców całego powiatu złożyli wiązankę kwiatów pod siemiatyckim pomnikiem.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.