Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18785
W sumie: 64052

Archiwum newsów, strona 41

Obrazek dla news_1553

Dzień Sybiraka w Siemiatyczach

18.09.2019

Od kilkunastu lat we wrześniu w Siemiatyczach obchodzony jest Dzień Sybiraka. Od trzech lat uroczystości te mają charakter diecezjalny. W tym roku odbyły się one w niedzielę, 15 września. Mszę Świętą w intencji wszystkich Sybiraków i ofiar reżimu stalinowskiego oraz ich rodzin w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli sprawował biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.  Powiat Siemiatycki reprezentował Henryk Boguszewski Przewoczniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego, Krzysztof Andruszkiewicz członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego, Jerzy Woźniak sekretarz Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1551

Uczniowie z Ostrożan na praktykach w Grecji

18.09.2019

40 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach przebywa w Grecji na stażu zagranicznym. Zagraniczny staż wzbogaci ostrożańską młodzież o nowe doświadczenia i umiejętności zawodowe. W trakcie pobytu młodzież nauczy się wielu przepisów, receptur oraz produktów z kuchni greckiej i nie tylko. Pozna obsługę, wyposażenie oraz funkcjonowanie w zakładach branży gastronomicznej.

więcej

Obrazek dla news_1539

Dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich w siemiatyckim starostwie

17.09.2019

Starosta Siemiatycki oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zapraszają mieszkańców na dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich. Dyżur odbędzie się 18 września (środa) w godz. 9.30 - 12.00 Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach ul. Legionów Piłsudskiego 3 (sala 202 II piętro). Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się m.in.: czy istnieje możliwość dofinansowania danego przedsięwzięcia ze środków unijnych, jakie są terminy konkursów, gdzie składać ewentualne wnioski, jak przebiega procedura ubiegania się o dofinansowanie, bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich.  Dyżur jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców: przedsiębiorców, przedstawicieli kultury, jednostek samorządu terytorialnego itd.

więcej

Obrazek dla news_1550

17 września. Sowiecka Agresja na Polskę. Usłyszymy syreny

16.09.2019

17 września w południe w Powiecie Siemiatyckim zabrzmią syreny przypominające o 80. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.  Dźwięk syren będzie rozlegać się przez minutę. Zgodnie z tajnym protokołem paktu Ribbentrop-Mołotow, zawartego między III Rzeszą i Związkiem Radzieckim, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski, łamiąc w ten sposób pakt o nieagresji z Polską, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. Część historyków uważa radziecką agresję za IV rozbiór Polski, inni mówią o agresji wojskowej „w cieniu” agresji hitlerowskich Niemiec i podjętą, tak jak niemiecka, bez wypowiedzenia wojny. Rosjanie zaatakowali nasz kraj o godzinie 5. nad ranem.

więcej

Obrazek dla news_1549

W Klepaczach DOŻYNKI gminne ODBYŁY SIĘ NA BOGATO!

16.09.2019

W niedzielę Klepacze w gminie Drohiczyn przeżywały prawdziwe oblężenie. Na gminne dożynki zjechały tu tłumy ludzi. Organizatorzy zapewnili im moc atrakcji – było co jeść, wypić, a zabawa trwała do póżnych godzinych wieczornych. Święto plonów w Klepaczach rozpoczęła msza święta w Sanktuarium w Ostrożanach i nabożeństwo w Cerkwi w Narojkach, którą w intencji rolników i zebranych plonów odprawił ks. Piotr Wójcik oraz ks. Krzysztof Matwiejuk . Po mszy niezwykle barwny korowód przejechał na plac w Klepaczach – tutaj Burmistrz Wojciech Borzym powitał wszystkich zebranych i wielu gości, którzy uczestniczyli w tegorocznych dożynkach. W imieniu mieszkańców powiatu siemiatyckiego Starosta Jan Zalewski podziękował wszystkim rolnikom za ich codzienny trud. Wieniec Powiatu Siemiatyckiego prezentowali uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach.

więcej

Obrazek dla news_1548

Zjazd absolwentów i 60-lecie ZSCKR w Rudce

13.09.2019

Szanowni Absolwenci, Pracownicy i Sympatycy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce zbliża się jubileusz 60-lecia naszej szkoły, liczymy w związku z tym na miłe spotkanie pełne wspomnień i wzruszeń. Fakt, że nasza szkota cieszy się dużą renomą zależy od wielu pokoleń absolwentów i pracowników szkoty. Wierzymy, że na spotkanie z przyjaciółmi ze szkolnej lawy i Gronem Pedagogicznym zawsze jest doby czas. Pokażmy, jak ważna jest dla nas przeszłość i ludzie, którzy mieli wpływ na naszą przyszłość.

więcej

Obrazek dla news_1547

Porodówka znów działa w siemiatyckim szpitalu

12.09.2019

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dyrekcji SP ZOZ Siemiatycze 19 sierpnia wznowił działalność oddział położniczo-ginekologiczny. A to oznacza, że przyszłe mamy i nie tylko mogą kierować swoje kroki do siemiatyckiej lecznicy. Decyzja o zamknięciu oddziału na 2 miesiące miała bezpośredni związek z trwającą rozbudową szpitala. Od 19 sierpnia do dziś w siemiatyckim szpitalu urodziło się już 25 dzieci. Funkcję kierownika oddziału pełni lek. med. Mariola Okoczuk - Aleksiejuk. Siemiatycki oddział położniczo-ginekologiczny cieszy się coraz większym powodzeniem wśród przyszłych mam. Wysoko wykwalifikowany personel zapewnia profesjonalną opiekę medyczną ciężarnym i noworodkom podczas porodu i pobytu w szpitalu.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.