Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 73

Obrazek dla news_1210

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w siemiatyckim Pronarze

23.09.2018

W sobotni poranek Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził siemiatycką fabrykę "Pronaru", gdzie zaprezentowano mu nowoczesną stacjonarną instalację do przetwarzania odpadów i mobilną linię recyklingową. Siemiatycki Pronar to światowy potentat w produkcji nowoczesnych maszyn rolniczych i recyklingowych. Dzięki 25 mln z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Pronarze powstało dodatkowych 300 nowych miejsc pracy. Na zaproszenie prezesa Sergiusza Martyniuka w spotkaniu uczestniczył również Stanisław Derehajało doradca Wiceprezesa Rady Ministrów, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_1209

Nowy asfalt i przebudowa skrzyżowania w Skiwach Małych

20.09.2018

Trwa modernizacja ponad kilometrowego odcinka dawnej drogi powiatowej Drohiczyn - Dziadkowice potocznie nazywanej "Napoleonem". Przebudową objęty został odcinek drogi od ronda w Skiwach do Skiw Małych. Droga doczeka się nowej nawierzchni, a w Skiwach  Małych przebudowywane jest skrzyżowanie oraz zatoki autobusowe. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych. Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Siemiatyckiego pod koniec 2016 roku droga została przekazana na rzecz Samorządu Województwa Podlaskiego. Przekazanie drogi samorządowi wojewódzkiemu miało przyśpieszyć modernizację tego ważnego korytarza komunikacyjnego w powiecie siemiatyckim oraz nadać jej wyższy stopień zimowego utrzymania. Jak można zauważyć podjęte decyzje przez Zarząd Powiatu Siemiatyckiego były słuszne, bowiem Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich sukcesywnie modernizuje kolejne odcinki tej drogi od strony Drohiczyna i Dziadkowic. W 2017 roku wyremontowany został odcinek Kłopotach Stanisławach.

więcej

Obrazek dla news_1208

Nowoczesne FOTELE porodowe i sprzęt za blisko 2 miliony złotych trafi do siemiatyckiego szpitala!

18.09.2018

Najpóźniej za trzy miesiące oddział położniczo-ginekologiczny siemiatyckiego szpitala będzie mógł się pochwalić nowymi łóżkami porodowymi oraz nowoczesnym sprzętem medycznym. Dzięki staraniom dyrekcji siemiatyckiego szpitala, Zarządu Powiatu Siemiatyckiego i przychylności ze strony Zarządu Województwa Podlaskiego do siemiatyckiego SP ZOZ-u trafi ponad 1,6 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W ramach projektu „Poprawa jakości oraz zwiększenie zakresu usług na oddziale położniczo-ginekologicznym SPZOZ w Siemiatyczach poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia.” do siemiatyckiego szpitala trafi między innymi: 2 nowoczesne łóżka porodowe sterowane elektrycznie, 3 aparaty USG, noczesny fotel ginekologiczny, aparat KTG z głowicą bezprzewodową, aparat EKG, pulsoksymetr, , zestaw okołoporodowy, wanna porodowa itd.

 

więcej

Obrazek dla news_1207

Rolnicy z Powiatu Siemiatyckiego wicemistrzami podlaskiej agroligi 2018

17.09.2018

Monika i Daniel Kamińscy zostali Wicemistrzami Podlaskiej Agroligi 2018. Agroliga to konkurs o ponad 25-letniej historii. Co roku wyłania liderów agrobiznesu i właścicieli najlepszych gospodarstw w poszczególnych województwach, a w kolejnym etapie – w kraju. Państwo Kamińscy prowadzą 130 ha gospodarstwo rolne w miejscowości Siekierki (gm. Drohiczyn). Są producentami trzody chlewnej cyklu zamkniętego. Starosta Siemiatycki Jan Zalewski obecny na uroczystej gali w PUW Białystok, wręczył Wicemistrzom z Siekierk ufundowaną przez powiat siemiatycki nagrodę oraz podziękował za promocję Powiatu Siemiatyckiego na arenie wojewódzkiej i krajowej.

więcej

Obrazek dla news_1204

DIECEZJALNY DZIEŃ SYBIRAKA W SIEMIATYCZACH. UCZCZONO PAMIĘĆ ZESŁANYCH NA NIELUDZKĄ ZIEMIĘ...

16.09.2018

W przeddzień kolejnej rocznicy napaści sowieckiej Rosji na Polskę, w Siemiatyczach odbyły się uroczystości związane z Diecezjalnym Dniem Sybiraka. Pierwszym etapem obchodów Dnia Sybiraka – był piękny i pełen wzruszeń patriotyczny występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach , a następnie msza święta, która została odprawiona w kościele pod wezwaniem świętego Andrzeja Boboli, której przewodniczył Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus. W świątyni zebrali się Sybiracy, samorządowcy oraz mieszkańcy, dla których ważna jest pamięć historyczna. Nie zabrakło też pocztów sztandarowych. Powiat siemiatycki na uroczystościach reprezentowali Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz. 

więcej

Obrazek dla news_1203

"Czyste powietrze" - skorzystaj z dotacji na wymianę pieca, okien i termomodernizację swojego domu

14.09.2018

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego w sobotę, 15 września na godz. 16.00 do Czartajewa (Szkoła Podstawowa w Czartajewie) na spotkanie informacyjne dotyczące rzadowego progrmu "Czyste Powietrze", dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych moga uzyskać wsparcie finansowe na termomodernizację. W przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach programu finansowana będzie m.in. wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub  biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła. Dodatkowo zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych. Natomiast w nowo budowanych budynkach mieszkalnych dofinansowanie obejmie zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła. Właściciele domów, których dochody są najniższe, mogą starać się o dotację w wysokości 90 % kosztów kwalifikowanych.

więcej

Obrazek dla news_1202

"Równać Szanse 2018" oraz Konsultacje Programu Współpracy Powiatu Siemiatyckiego z organizacjami pozarządowymi w 2019 r.

14.09.2018

W Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się spotkanie informacyjne programu "Równać Szanse 2018". Spotkanie prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywnych STOPA z Ełku, które jest operatorem konkursu m. in. w województwie podlaskim. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski, który przywitał licznie przybyłych: przedstawicieli stowarzyszeń, uczniowskich klubów sportowych, Młodzieżowej Rady Miasta Siemiatycze, domów kultury, bibliotek, grup nieformalnych.

więcej

Obrazek dla news_1201

Holenderskie policjantki w powiecie siemiatyckim

13.09.2018

Na zaproszenie szefa siemiatyckiej policji, mł. insp. Tomasza Wyszkowskiego gościły w Powiecie Siemiatyckim policjantki z Holandii. Wszystkie zawodowo trudnią się problematyką handlu ludźmi, w tym wyzyskiem i współczesnym niewolnictwem. Celem wizyty była wymiana informacji na temat bezpieczeństwa związanego z migracja zarobkową. Policjantki spotkały się ze Starosta Jan Zalewskim i Wicestarostą Markiem Boblem, a później z młodzież uczącą się w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach oraz kadrą pedagogiczną trzech siemiatyckich szkół. W spotkaniach ze strony holenderskiej brały udział Irena de Ruig – specjalistka do spraw problematyki migracyjnej z garnizonu Oost Nederlands i Perta Casteleijn – specjalistka Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi z garnizonu Haaglander, Komendę Główną Policji reprezentował mł. asp. Szymon Kapusta.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.