Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 56

Obrazek dla news_1395

szkolenie w ramach programu "Czyste powietrze"

09.04.2019

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach odbyło się szkolenie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze". Prowadził je Michał Frydrych, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Celem szkolenia było przybliżenie zasad aplikowania o środki z programu, jak również zapoznanie z aspektami technicznymi wypełniania wniosku o dofinansowanie Dzięki warsztatom, pracownicy urzędów będą mogli stanowić wsparcie dla mieszkańców gmin chcących otrzymać dofinansowanie przeznaczone na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

więcej

Obrazek dla news_1394

podziękowanie za bardzo dobrą współpracę w realizacji zadań wojskowych i obronnych

08.04.2019

Dzisiaj pułkownik Sławomir Dudczak dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina odwiedził Wicestarostę Marka Bobla, by podziękować za bardzo dobrą współpracę z Powiatem Siemiatyckim przy organizacji pokazów wojskowych, które odbyły się w niedzielę w Czartajewie. 12 Brygada Zmechanizowana jest jedną z największych, najlepiej wyszkolonych i najnowocześniejszych jednostek w Wojskach Lądowych. Żołnierze z 12 Brygady kilkukrotnie uczestniczyli w misjach w ramach sił Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie oraz Iraku.

więcej

Obrazek dla news_1393

broń, śmigłowce, nowoczesny sprzęt wojskowy - to były wspaniałe pokazy wojskowe w Czartajewie i Siemiatyczach

07.04.2019

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w niedzielę w Czartajewie z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina w ramach ćwiczeń, które odbywają na Lubelszczyźnie i w Podlaskiem. Szef MON oglądał m.in. element ćwiczenia związany z uzupełnianiem w śmigłowcach paliwa i amunicji w doraźnie organizowanych miejscach, w których śmigłowce mogą wylądować w terenie, nie na lotnisku (tzw. FARP - Forward Arming and Refuelling Point). Manewry wojska obserwowali licznie zebrani mieszkańcy Czartajewa oraz okolicznych miejscowości. Takich pokazów wojskowych w naszym powiecie nie było nigdy wcześniej. Zostały one zorganizowane we współpracy z Powiatem Siemiatyckim. Dodatkowo w Siemiatyczach można oglądać sprzęt wojskowy i porozmawiać z żołnierzami w trakcie pikniku militarnego nad małym zalewem.

więcej

Obrazek dla news_1392

MINISTER OBRONY NARODOWEJ ODWIEDZI ŻOŁNIERZY W CZARTAJEWIE

05.04.2019

W niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 11.00 w Czartajewie k. Siemiatycz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotka się z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej, ćwiczącymi na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Celem szkolenia poligonowego 12. Brygady Zmechanizowanej na wschodzie Polski jest sprawdzenie mobilności i gotowości bojowej we współpracy z siłami powietrznymi oraz Wojskami Obrony Terytorialnej z dala od macierzystych poligonów.

więcej

Obrazek dla news_1391

Zaproszenie na pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego w Siemiatyczach

05.04.2019

Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina i 1 Podlaskiej Obrony Terytorialnej z Białegostoku serdecznie zapraszają na prezentację nowoczesnego uzbrojenia i sprzętu wojskowego, która odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia br. w Siemiatyczach (plac przy amfiteatrze godz. 11.00 – 16.00). Każdy będzie mógł zobaczyć nowoczesne uzbrojenie m. in.: kołowy transporter opancerzony Rosomak, Wóz Ewakuacji Medycznej, Wóz Rozpoznania Technicznego, moździerz Rak, Artyleryjski Wóz Dowodzenia, zestaw przeciwlotniczy Hibneryt czy uzbrojenie drużyny piechoty zmotoryzowanej.

więcej

Obrazek dla news_1389

Bezrobotni mają szanse na pracę. powiatowy Urząd pracy pozyskał dodatkowe pieniądze

03.04.2019

W ramach ogłoszonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej naboru wniosków o przyznanie dodatkowych środków rezerwy Funduszu Pracy na 2019 rok, Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach pozyskał dodatkowe pieniądze - ponad  600 tys. zł na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Dodatkowa pula pieniędzy pozwoli na organizację staży, prac interwencyjnych, szkoleń zawodowych pod przyszłą gwarancję zatrudnienia. Ponadto uczestnicy programów będą mogli uzyskać środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej a pracodawcy otrzymać refundacje kosztów wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy.

więcej

Obrazek dla news_1387

14 lat temu odszedł Jan paweł II - "Wielki polak, patriota, świadek Chrystusa"

01.04.2019

Dokładnie 14 lat temu – 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 zmarł Jan Paweł II. Pontyfikat Papieża Polaka trwał 26 lat i 5 miesięcy i był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX. Dziś – 14 lat od tej daty Karol Wojtyła jest już świętym, którego nauk wielu z nas miało okazję słuchać osobiście. Jan Paweł II był papieżem wyjątkowym. Jego charyzma i autentyczność sprawiały, że kochali go ludzie na całym świecie. Pielgrzymki Jana Pawła II, które odbywał po całym świecie przyciągały miliony ludzi. W samych tylko audiencjach u papieża Polaka uczestniczyło w sumie około 18 milionów osób. Papież Jan Paweł II odwiedził również nasz powiat, a dokładnie Drohiczyn 10 czerwca 1999 r. Na spotkanie z Nim przybyło tysiące wiernych z diecezji drohiczyńskiej i całej Polski.

więcej

Obrazek dla news_1388

projekt boiska wielofunkcyjnego przy zespole szkół rolniczych w ostrożanach

02.04.2019

Do połowy czerwca powstanie projekt budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Docelowo placówka oświatowa wzbogaci się więc o boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, w skład którego będą wchodziły boiska do gry: w piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Projekt opracuje siemiatycka firma „Quartum Cezary Jaszczołt”. Powiat Siemiatycki za dokumentację zapłaci ponad 15 tysięcy złotych.

więcej

Obrazek dla news_1386

Kolejny etap modernizacji internatu Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie

01.04.2019

Lubelska firma „Powersun” na zlecenie Powiatu Siemiatyckiego opracuje projekt kompleksowej modernizacji pomieszczeń internatu Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie. Koszt opracowania to blisko 58 tys. zł. Prace nad dokumentacją mają zostać zakończone do końca sierpnia 2019 roku. Modernizacja jest konieczna, bowiem większość pomieszczeń obiektu wymaga unowocześnienia i dostosowania do współcześnie obowiązujących standardów oraz przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się obecnie 77 miejsc internatowych. Budynek internatu powstał w 1961 roku. W ubiegłym roku zakończyła się kompleksowa termomodernizacja budynku. Teraz czas na przebudowę wnętrza obiektu. Władze powiatu nie wykluczają rozpoczęcia inwestycji w przyszłym roku, pod warunkiem znalezienia dodatkowych pozabudżetowych środków finansowych.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.