Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 135

Obrazek dla news_549

Mieszkańcy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne

14.11.2016

Obchody Święta Niepodległości w całym Powiecie Siemiatyckimi i mieście Siemiatycze mają zawsze szczególny charakter. Stanowią bowiem pielęgnowanie tradycji patriotycznych, wzorów bohaterstwa, uczą szacunku wobec historii i tradycji narodowej. W dniu świętowania Odzyskania przez Polskę Niepodległości w sercach siemiatyckich społeczników zrodził się pomysł wspólnego przeżywania polskiej historii, opisanej w polskiej piosence niepodległościowej. Wszyscy wiemy, jaką moc ma wspólne śpiewanie. Dlatego w tym roku po raz pierwszy w Siemiatyczach odbył się „I Festiwal Pieśni i Tańców Polskich w rocznicę odzyskania niepodległości”. W patriotycznym spotkaniu uczestniczył między innymi wicestarosta Marek Bobel i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

więcej

Obrazek dla news_548

PKP PLK rozstrzygnęły przetarg na modernizację trasy Siedlce - Siemiatycze - Czeremcha

14.11.2016

PKP PLK dokonały wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na przygotowanie lokalnych linii obwodowych, którymi będą kursować pociągi w trakcie modernizacji paneuropejskiego korytarza kolejowego Rail Baltica na odcinku Sadowne - Białystok. Gruntownie modernizowaną trasą będzie linia kolejowa relacji Siedlce - Siemiatycze - Czeremcha. Remontem zajmie się konsorcjum firm: Track Tec Construction, Infrakol, Leonhard Weiss, Intop Warszawa. Trasa ma być przebudowana do końca września 2017 roku. Warto przypomnieć, że w listopadzie 2013 roku Rada Powiatu Siemiatyckiego jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie modernizacji linii kolejowych ważnych nie tylko dla powiatu siemiatyckiego, ale również sąsiedniego hajnowskiego i bielskiego. Wspólna interpelacja radnych została przesłana między innymi do Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Sejmiku Województwa Podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_547

Narodowe Święto Niepodległości - wracamy do przeszłości, by budować lepszą przyszłość

11.11.2016

To już 98 lat odkąd Polska odzyskała Niepodległość. Za nami kolejna rocznica, z okazji której mieszkańcy powiatu siemiatyckiego, władze samorządowe, przedstawiciele różnych instytucji i firm z szacunkiem celebrowali to jakże ważne państwowe święto. Obchody Święta Niepodległości w Siemiatyczach rozpoczęły się przed południem nabożeństwem w cerkwi i mszą świętą w kościele - w intencji Ojczyzny. Pomimo kapryśnej aury, mieszkańcy licznie uczestniczyli w uroczystościach religijnych i patriotycznych. Za Niepodległą Polskę wspólnie z mieszkancami powiatu modlili się Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel oraz Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_546

Sybiracy przekazali sztandar młodemu pokoleniu - uczniom i nauczycielom siemiatyckiego LO

10.11.2016

Niepodległość, suwerenność i wolność Ojczyzny to wartości nadrzędne. 10 listopada w Zespole Szkół przy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach odbyła się akademia upamiętniającą 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz uroczyste przekazanie dla szkoły Sztandaru Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach. W wyjątkowej uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, Sybiracy na czele z Prezesem Zarządu Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach - Leszkiem Różańskim, starosta Jan Zalewski i wicestarosta Marek Bobel.

 

więcej

Obrazek dla news_544

Starostowie o służbie zdrowia i szkolnictwie zawodowym

09.11.2016

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego. W obradach uczestniczył Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Bogdan Dyjuk – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Wiodącymi tematami spotkania były: polityka społeczna, służba zdrowia, rozwój szkolnictwa zawodowego oraz współpraca pomiędzy Podlaskim Urzędem Wojewódzkim, a samorządami powiatowymi. Obradom przewodniczył starosta Jan Zalewski.

więcej

Obrazek dla news_542

Poradnie specjalistyczne - kompleks na miarę XXI wieku

08.11.2016

Praktycznie na półmetku są prace budowlane związane z gruntownym remontem budynku przy 11 Listopada 26 w Siemiatyczach, w którym na parterze mieszczą się poradnie specjalistyczne siemiatyckiego SP ZOZ-u. Obecnie w budynku przy ulicy 11 Listopada 26 mieszczą się między innymi poradnie: okulistyczna, laryngologiczna, dermatologiczna, medycyny pracy, neurologiczna, ginekologiczno – położnicza. Stworzenie znacznie lepszych warunków do diagnostyki i leczenia mieszkańców powiatu to piorytet obecnego zarządu powiatu i dyrekcji placówki.

więcej

Obrazek dla news_537

Dzięki starostom do Siemiatycz powróci zlikwidowana Placówka Terenowa Polskiej Spółki Gazownictwa

04.11.2016

Dzięki zaangażowaniu ze strony starosty Jana Zalewskiego i wicestarosty Marka Bobla oraz prowadzonym intensywnym rozmowom z władzami Polskiej Spółki Gazownictwa w Warszawie od 1 stycznia 2017 roku do miasta Siemiatycze powróci Placówka Terenowa Polskiej Spółki Gazownictwa: w tym pogotowie gazowe oraz administracja. Będzie można na miejscu w Siemiatyczach załatwić sprawy związane z budową sieci gazowej i przyłączami gazowymi. Od stycznia placówka będzie podlegała Zakładowi Gazowniczemu w Białymstoku. Dotychczas wszelkie sprawy odnośnie przesyłu gazu załatwia Zakład w odległym Mińsku Mazowieckim.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.