Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 134

Obrazek dla news_561

Jesienne Trele 2016 - znamy zwycięzców Festiwalu Młodych Talentów

19.11.2016

Za nami XX już edycja festiwalu piosenki „Jesienne Trele” organizowanego przez Zespół Szkół w Siemiatyczach. Po raz kolejny uzdolniona młodzież zaprezentowała swoje możliwości wokalne i instrumentalne, zgromadzonej w Siemiatyckim Ośrodku Kultury dość licznej publiczności. Do tegorocznej edycji festiwalu przystąpiło 18 wykonawców. Nagrodę Starosty Powiatu Siemiatyckiego otrzymała Kamila Skuliniec, zaś nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego - Filip Tymiński.

więcej

Obrazek dla news_557

Inwazja rytmu, głosu i melodii - w sobotę xx fESTIWAL pIOSENKI "Jesienne TRELE"

18.11.2016

W sobotę, 19 listopada w Siemiatyczach odbędzie się XX edycja "Jesiennych Treli" - festiwalu piosenki dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Soliści oraz zespoły zaprezentują publiczności wybrane utwory muzyczne. Tradycyjnie już ocenie podlegać będą: pomysł i oryginalność wykonania, zaangażowanie, estetyka wykonania i efektowność. Najwyżej ocenieni wykonawcy otrzymają nagrody ufundowane między innymi przez Starostę Powiatu Siemiatyckiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_556

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY!

17.11.2016

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu. W Konkursie FLORIANY nagradzane będą projekty i inicjatywy w 11 kategoriach:

więcej

Obrazek dla news_554

Tradycyjny pościg za lisem - hubertus w Wólce Nadbużnej

15.11.2016

W ośrodku „Eternite – Poznaj Podlasie” w Wólce Nadbużnej odbył się „hubertus”, którego organizatorem było Siemiatyckie Stowarzyszenie Hippiczne "Szwadron". Przełom października i listopada to właśnie czas organizowania tzw. „hubertusów” - wspólnego święta jeźdźców i myśliwych. W „hubertusie” uczestniczył wicestarosta Marek Bobel. Siemiatyckie Stowarzyszenie Hippiczne "Szwadron" zajmuje się: kultywowaniem tradycji „Jazdy Polskiej”, edukacją historyczną, propagowaniem i rozwojem sportów hippicznych i hipoterapii.

więcej

Obrazek dla news_555

XIII Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach już za nami

15.11.2016

Kilkadziesiąt chórów i zespołów wzięło udział w tegorocznym XIII Międzynarodowym Przeglądzie Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach. Głównym organizatorem przeglądu był Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach. Powiat Siemiatycki wspomógł organizację przeglądu dotacją finansową, przyznaną w ramach otwartego konkursu ofert z przeznaczeniem na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz podtrzymywania i pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Impreza ma na celu przybliżenie szerszemu gronu słuchaczy piękno pieśni religijnych, których słowa często są zapisane w Bohohłasnikach, bądź też są znane tylko w nielicznych parafiach.

więcej

Obrazek dla news_553

Moja mała Ojczyzna - "Dołubowskie manewry historyczne"

15.11.2016

Stowarzyszenie Pomocy Szansa w Dołubowie rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „Dołubowskie manewry historyczne”, którego celem jest przywrócenie pamięci lokalnej historii i tradycji związanych z wsią Dołubowo w gminie Dziadkowice. Projekt oparty jest w treści i formie na dorosłych osobach niepełnosprawnych - uczestnikach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dołubowie. Starosta Siemiatycki objął patronatem zacny projekt historyczno - naukowy.

więcej

Obrazek dla news_552

Uczniowie uczcili, tych co walczyli za Wolną Polskę

14.11.2016

W poniedziałek, 14 listopada 2016 roku uczniwoie Zespołu Szkół Specjalnych przyszli pod siemiatycki Obelisk Niepodległości mieszczący się przed budynkiem starostwa powiatowego. Uczniowie zapalili symbolicznie znicze i minutą ciszy uczcicli wszystkich, którzy walczyli za wolnośc Naszej Ojczyzny. Siemiatycki Obelisk Niepodległości powstał w 1988 r. w 70 rocznicę odzyskania niepodległości. Napis na obelisku brzmi: "Tym co śnili o niepodległej w 1863 r., Tym co ten sen ucieleśnili w 1918 r."

więcej

Obrazek dla news_551

Ubezpieczenia dzieci rolników od następstw nieszczęśliwych wypadków

14.11.2016

Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników  zawarł z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. umowę grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmującą dzieci osób ubezpieczonych w KRUS. Grupowe ubezpieczenie NW obejmuje wyłącznie dzieci (do ukończenia 16. roku życia) rolników, pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami lub opiekunami prawnymi, z których przynajmniej jedno podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie.

więcej

Obrazek dla news_550

Relikwie świętego Rafała Kalinowskiego trafiły do parafii w Siemiatyczach Stacji

14.11.2016

W parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach Stacji odbyły się uroczystości 25-lecia konsekracji kościoła i powołania parafii. Jubileuszowej mszy świętej przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Ceremonii towarzyszyło wprowadzenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego patrona Sybiraków. Na terenie parafii znajduje się stacja kolejowa skąd od 14 kwietnia 1940 roku do 20 czerwca 1941 roku odbywały się masowe deportacje Polaków na Syberię. Wywieziono wówczas około czterech tysięcy Polaków. W uroczystościach patriotyczno - religijnych uczestniczył starosta Jan Zalewski.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.