Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28058
W sumie: 169891

Archiwum newsów, strona 99

Obrazek dla news_934

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Siemiatyczach. To jest nasze wspólne święto

11.11.2017

Obchody Święta Niepodległości w całym Powiecie Siemiatyckimi i mieście Siemiatycze mają zawsze szczególny charakter. Stanowią bowiem pielęgnowanie tradycji patriotycznych, wzorów bohaterstwa, uczą szacunku wobec historii i tradycji narodowej. To już 99 lat odkąd Polska odzyskała Niepodległość.  Za nami kolejna rocznica, z okazji której mieszkańcy powiatu siemiatyckiego, władze samorządowe, przedstawiciele różnych instytucji i firm z szacunkiem celebrowali to jakże ważne państwowe święto. Hołd poległym za Ojczyznę oddali Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_935

List Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z Jarosława Zielińskiego okazji Narodowego Święta Niepodległości

11.11.2017

Szanowni Państwo, w czasach zaborów Polacy traktowali niepodległość Ojczyzny – za słowami hymnu „Boże,  coś  Polskę”  –  jako  „najświętszą  sprawę”.  Dla  niej  w  walkach  o  wolność  - w konspiracji, w powstaniach zbrojnych, na emigracji i na syberyjskich zsyłkach - najlepsi synowie naszej Ojczyzny poświęcali swoje życie. Nikt inny tak dobrze, jak Polacy nie zna ceny wolności i goryczy niewoli. Święto Niepodległości to okazja do refleksji nie tylko nad przeszłością, ale przede wszystkim  nad  przyszłością... 

więcej

Obrazek dla news_931

Zachęcamy wszystkich Mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

09.11.2017

Zachęcamy wszystkich Mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Różnego rodzaju patriotyczne uroczystości i imprezy towarzyszące odbęda się w Siemiatyczach, Drohiczynie, Nurcu Stacji, Perlejewie, Grodzisku, Dziadkowicach, Mielniku, Nurcu Stacji i Milejczycach. Główne uroczystości odbędą się w Siemiatyczach (największej gminie) w Powiecie Siemiatyckim. 11 listopada 1918 r., po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała wolność. Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnia przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Marszałek Piłsudski w tym dniu został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich. Święto Niepodległości zostało ustanowione w ostatnich latach II RP (1918-1945). Obchody przywrócono w 1989 roku.

więcej

Obrazek dla news_930

„Tropem Wilczym" - Powiat Siemiatycki zorganizuje Bieg uliczny Pamięci Żołnierzy Wyklętych

08.11.2017

Bardzo miło jest nam poinformować, że w 2018 roku Powiat Siemiatycki będzie organizatorem biegu ulicznego „Wilczym Tropem”, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Podobne biegi - 4 marca w ramach ogólnopolskiej akcji odbędą się w kilkuset miejscowościach. Bieg odbędzie się w niedzielę 4 marca, kilka dni po obchodach Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, który obchodzimy 1 marca. Bieg będzie przeprowadzony na dystansie 1963 metrów i 5 km. Na osoby, które zapiszą się na bieg czekać będą atrakcyjne, patriotyczne pakiety startowe (medal, koszulka, torba, broszury informacyjne itd.).

więcej

Obrazek dla news_928

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa

06.11.2017

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach w Urzędzie Gminy w Mielniku przeprowadzili  kolejną w tym roku debatę społeczną w powiecie siemiatyckim „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski. Debata miała na celu określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałają z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

więcej

Obrazek dla news_929

UWAGA ROLNICY - ARiMR przypomina o dokonaniu spisu zwierząt gospodarskich: bydła, owiec, kóz i świń

06.11.2017

Zgodnie z ustawa z dnia 2 kwietnia 2004 r o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt posiadacz zwierzęcia gospodarskiego dokonuje co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie póżniej jednak niż 31 grudnia, spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada i jego dostarczenie do: kierownika BP ARiMR w Siemiatyczach, ul. Ściegiennego 1 w terminie 7 dni od dnia jego przeprowadzenia.

więcej

Obrazek dla news_927

Powiat Siemiatycki stawia na sport! Nowoczesny obiekt lekkoatletyczny powstanie w Czartajewie-umowa podpisana!

02.11.2017

Została podpisana umowa z Ministrem Sportu i Turystyki na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kutlury Fizycznej zadania pod nazwą "Budowa obiektu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie, wariant 400 - certyfikowany". W imieniu Zarządu Powiatu Siemiatyckiego umowę podpisali Starosta Powiatu Siemiatyckiego Jan Zalewski i Wicestarosta Powiatu Siemiatyckiego Marek Bobel. Królowa Sportu - Lekkoatletyka będzie miała w Powiecie Siemiatyckim swój piękny obiekt sportowy.

więcej

Obrazek dla news_926

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFerty - biegły rewident

02.11.2017

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego działając na podstawie art. 66 ust. 4 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1047 z późn. zm.) zaprasza uprawnione podmioty do składania pisemnych ofert na usługę dotyczącą badania i ocenę oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz z raportem biegłego rewidenta o wyniku badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach za 2017 r.

więcej

Obrazek dla news_925

Zapraszamy pedagogów szkolnych - do udziału w sieci współpracy i samokształcenia

31.10.2017

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siemiatyczach zaprasza pedagogów szkolnych (w przypadku, gdy szkoła nie zatrudnia pedagoga – jednego nauczyciela) do udziału w organizowanej przez Poradnię w roku szkolnym 2017/2018 sieci współpracy i samokształcenia - Współpraca poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Szkołą – nowy model wspomagania szkół”. W związku ze zmianami w systemie oświaty dotyczącymi struktury szkół zmianie ulega szereg przepisów prawnych dotyczących zadań placówek oświatowych. Zmiany dotyczą również zadania jakim jest wspomaganie szkół przez poradnie psychologiczne.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.