Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 87

Obrazek dla news_1064

Dzień otwarty w biurze ARiMR w Siemiatyczach

05.04.2018

6 kwietnia (piątek) w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siemiatyczach będzie Dniem Otwartym dla rolników i osób, ktore zainteresowane są funkcjonowaniem biura, możliwością pracy, odbyciem stażu oraz obsługą wniosków. Pracownicy ARiMR odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości. Oczywiście zaplanowano także atrakcje i niespodzianki, głównie z myślą o najmłodszych. Biuro mieści się przy ul. ks. Ściegiennego 1 w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_1063

Ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych na modernizację dróg w Powiecie Siemiatyckim

04.04.2018

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Jarosław Zieliński- Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył promesy starostom, burmistrzom i wójtom województwa podlaskiego na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych. W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, Wójt Gminy Perlejewo Krzysztof Radziszewski. Powiatu Siemiatycki otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 946 tysięcy złotych na przebudowę drogi 1728B na odcinku droga krajowa 62 – Minczewo łącznie z przebudową przepustu drogowego. Wsparcie finansowe z budżetu państwa na remont i przebudowę dróg otrzymały również Gminy Drohiczyn i Perlejewo. W sumie do naszego powiatu trafi ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych (to blisko 1/4 z łącznej puli pienędzy przekazanej samorządom województwa podlaskiego)

więcej

Obrazek dla news_1062

Powiat siemiatycki walczy o kolejne miliony złotych z UE na scalenia gruntów w gminie Dziadkowice

03.04.2018

Powiat Siemiatycki złożył w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku wniosek o dofinansowanie kolejnego etapu „Scaleń gruntów”, które po uzyskaniu pomocy finansowej będą mogły być przeprowadzone na terenie gminy Dziadkowice. Wniosek dotyczy obiektu „OSMOLA I INNE”, w gminie Dziadkowice, w skład którego wejdą obręby geodezyjne: Osmola, Kąty, Hornowo, Hornowszczyzna, Malewice, oraz część obrębu Jasienówka, a także część obrębu Wygonowo, w gminie Boćki, powiat bielski, o ogólnej powierzchni około 3589 hektarów. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 27 milionów 862 tysiące złotych. Szanse na pozyskanie kolejnej pokaźnej unijnej dotacji są bardzo duże.

więcej

Obrazek dla news_1061

czterdziestu aktorów zagrało w misterium męki pańskiej w perlejewie

30.03.2018

Owacjami na stojąco nagrodzono dwugodzinne widowisko Męki Pańskiej w Perlejwie były wspaniałe stroje, sceneria, oprawa muzyczna i blisko 40 aktorów na scenie. Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa jest jednym ze sposobów przybliżania tej tajemnicy naszego zbawienia. Jak co roku, w czasie wielkopostnej zadumy, w Perlejewie mieszkańcy przygotowali Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. Wszystkie role są trudne do odegrania, ale  mieszkańcy gminy bez problemu i z wielką starannością odwzorowuje poszczególne osoby, które były obecne podczas męki Jezusa. W wyjątkowym spektaklu uczestniczył starostra Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel. Stowarzyszenie „Perlejewo Łączy” od kilku lat przygotowuje sztuki teatralne z mieszkańcami i dla mieszkańców.

więcej

Obrazek dla news_1059

Elegancko, wystrzałowo i wesoło, czyli Dzień Otwarty w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach

28.03.2018

Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach, jak co roku zaprosił gimnazjalistów i ich rodziców na Dzień Otwarty. Placówka od początku swojego istnienia promuje ideę szkolnictwa zawodowego, kształcąc fachowców na poziomie technikum i szkoły branżowej I stopnia. Szkoła pokazała to, co ma najlepsze, a jest w czym wybierać. To nowoczesne kierunki kształcenia, dobrze wyposażone pracownie i wykwalifikowana kadra. W dniu otwartym uczestniczył starosta Jan Zalewski, który zachęcał gimnazjalistów do podjęcia dalszej edukacji w Ostrożanach.

więcej

Obrazek dla news_1056

przedświąteczne spotkanie z wojewodą podlaskim

26.03.2018

Wicestarosta Marek Bobel wraz z Wójtem Gminy Siemiatycze Edwardem Krasowskim oraz uczestnikami Klubu „Seniora+” w Krupicach złożyli wizytę wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu. Klub Seniora został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w gminie Siemiatycze. Gmina na utworzenie klubu otrzymała ponad 138 tysiecy złotych dotacji z budżetu państwa. Dodatkowo Gmina Siemiatycze otrzyma 149 tysięcy złotych rządowego programu na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora + w Bacikach Dalszych. Podczas wizyty wicestarosta w imieniu mieszkańców powiatu siemiatyckiego złożył wojewodzie serdeczne życzenia wielkanocne.

więcej

Obrazek dla news_1055

DZIEŃ OTWARTY W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. KEN I BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA W SIEMIATYCZACH

21.03.2018

Ponad 200 gimnazjalistów odwiedziło Liceum Ogólnokształcące im. KEN i Branżową Szkołę I Stopnia w Siemiatyczach w ramach Dnia Otwartego. Tego dnia wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić szkołę i zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Młodzież z tej szkoły, pod czujnym okiem opiekunów przygotowała wiele atrakcji dla przyszłych uczniów. Gimnazjaliści mogli zwiedzić szkołę i obserwować zajęcia, na które już od września będą mogli uczęszczać jeżeli zdecydują się na wybór tego liceum. Każda wiosna dla grupy młodych ludzi jest bardzo trudnym czasem, bo muszą podejmować ważne dla siebie decyzje. Zarówno gimnazjaliści jak i maturzyści walczą o punkty, które otwierają drogę w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, a w dalszej perspektywie na studia.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.