Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28058
W sumie: 169891

Archiwum newsów, strona 85

Obrazek dla news_1085

III Siemiatycki Marsz Biało Czerwony - świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski

26.04.2018

Dzieci i młodzież z siemiatyckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mieszkańcy Siemiatycz, członkowie zespołu pieśni i tańca „Małe Podlasie” wspólnie z władzami Powiatu Siemiatyckiego uczestniczyli w "III Siemiatyckim Marszu Biało-Czerwonym", który dzisiaj przeszedł ulicą Pałacową w Siemiatyczach. Po raz III marsz zorganizowali uczniowie i nauczyciele siemiatyckiego LO. Wszyscy ubrani w biało-czerwone stroje, niosąc różnej wielkości flagi oraz baloniki w barwach narodowych utworzyli żywą flagę. Samorząd powiatowy reprezentowali: Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel oraz członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Wiesław Klepacki. W przemarszu uczestniczył również Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Jerzy Sitarski i Komendant Powiatowy Policji podinsp. Tomasz Wyszkowski. Biało-czerwona flaga to znak, który wiąże Polaków w ojczyźnie i na całym świecie.

więcej

Obrazek dla news_1082

Uczniowie z Siemiatycz najlepsi podczas Powiatowych eliminacji konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

25.04.2018

Siemiatyccy policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbył się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Siemiatyczach. W trakcie rozgrywek oceniana była wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne. Konkurs obejmował test wiedzy a także umiejętności praktyczne podczas przejazdu rowerem po torze przeszkód.

więcej

Obrazek dla news_1081

III Siemiatycki marsz Biało Czerwony - zapraszamy do udziału

24.04.2018

W czwartek, 26 kwietnia spod starostwa wyruszy "III Siemiatycki Marsz Biało Czerwony". Uczestnikiem może być każdy, komu serce bije w rytm Mazurka Dąbrowskiego. Uczestnicy proszeni są o stroje biało – czerwone (góra biała, dół czerwony) oraz zabranie ze sobą flag i balonów w kolorach narodowych. Początek przemarszu o godz. 9.15 (zbiórka na placu przed starostwem). Patronat honorowy na imprezą sprawuje Starosta Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1080

Dzień Otwarty w Zespole Szkół technicznych w Czartajewie

24.04.2018

W Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie zorganizowano dla gimnazjalistów "Dzień otwarty szkoły". W spotkaniu uczestniczył starosta Jan Zalewski oraz wicestarosta Marek Bobel, którzy przekonywał gimnazjalistów do podjęcia dalszej nauki właśnie w szkole średniej w Czartajewie. Przewodnikami swoich młodszych kolegów stali się w tych dniu uczniowie, którzy gościli gimnazjalistów w pracowniach szkolnych, zapraszali do udziału w konkursach. Zachęcali gimnazjalistów do podjęcia trafnych decyzji wyboru zawodu. Gospodarze podkreślali, że Czartajew to szkoła nowych możliwości, która dostosowuje ofertę kształcenia do rynku pracy.

więcej

Obrazek dla news_1077

ZOL w Bacikach Średnich otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy olbrzymi prezent!

19.04.2018

Kolorowe łóżka i szafki z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czekają już na pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich. Nowe prezenty od WOŚP trafiły właśnie do zakładu. Personel przyznaje, że dzięki nim poprawi się komfort małych pacjentów. Ośrodek otrzymał 28 łóżek młodzieżowych i 7 łóżek dziecięcych szczebelkowych. Bez WOŚP ośrodek w Bacikach Średnich nie miałaby szans na taki sprzęt. O nowy sprzęt dla ZOL-u dyrekcja siemiatyckiego szpitala zabiegała od kilku miesięcy.

więcej

Obrazek dla news_1079

trwa modernizacja siemiatyckiej komendy policji - inwestycja za ponad 2 miliony złotych

19.04.2018

Trwają intensywne prace modernizacyjne na terenie Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach przy ul. Zielonej. Obejmują między innymi: gruntowną przebudowę placów manewrowych i budowę parkingów, wymianę ogrodzenia wokół komendy, przebudowę kanalizacji sanitarnej i elektrycznej. Dzięki modernizacji poprawi się jakość obsługi mieszkańców oraz warunki pracy policjantów. Modernizacja budynku siemiatyckiej komendy, to kontynuacja programu modernizacji służb mundurowych na terenie powiatu siemiatyckiego. Koszt inwestycji sięga ponad 2 milionów złotych. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.