Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 151

Obrazek dla news_366

Kierowca mechanik – zawód z przyszłością w ZSR w Czartajewie

17.05.2016

Powiatowa Rada Zatrudnienia w Siemiatyczach pozytywnie zaopiniowała utworzenie nowego kierunku kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie, w którym od września tego roku uczniowie będą mogli rozpocząć edukację w zawodzie kierowca – mechanik. Zawód kierowcy mechanika gwarantuje pracę w dużych, sprawdzonych firmach transportowych na terenie powiatu siemiatyckiego, województwa podlaskiego oraz w firmach na terenie całego kraju. Utworzenie nowego kierunku kształcenia w Czartajewie to bardzo dobra wiadomość dla młodych osób, które czują słabość do samochodów ciężarowych.

więcej

Obrazek dla news_367

Wspólne posiedzenie Konwentów Województw Podlaskiego i Mazowieckiego

17.05.2016

W Białowieży odbyło się wspólne posiedzenie Konwentów Powiatów Województwa Podlaskiego i Mazowieckiego. Obradom przewodniczył starosta siemiatycki Jan Zalewski oraz starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk. W spotkaniu udział wzięli również Stefan Krajewski członek zarządu Województwa Podlaskiego, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Franciszek Kowaluk Wiceprezes Polskiej Izby Transportu Drogowego i Spedycji.

więcej

Obrazek dla news_364

Jubileusz 585- lecia cerkwi w Siemiatyczach

16.05.2016

W obecności Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy, biskupa Siemiatyckiego Jerzego, duchownych, władz samorządowych różnego szczebla i wiernych kościoła prawosławnego w sobotę, 14 maja obchodzono 585-lecie parafii prawosławnej p.w. Śww. App. Piotra i Pawła w Siemiatyczach oraz 150 - lecie obecnej murowanej świątyni. W jubileuszowych obchodach uczestniczył starosta Jan Zalewski i wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_363

Konkurs "Kulinarny Ziołowy Przysmak"

13.05.2016

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" zaprasza do VI edycji konkursu pt. "Kulinarny Ziołowy Przysmak". Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 18 maja. Celem konkursu jest wyłonienie atrakcyjnej potrawy w trzech kategoriach: I kategoria – zupa, II kategoria – przekąski, danie główne oraz III kategoria – napoje, desery. Potrawy muszą nawiązywać do podlaskich - regionalnych tradycji kulinarnych.

więcej

Obrazek dla news_361

Wspólne posadzili dwa tysiące drzew

10.05.2016

W piątek, 6 maja Nadleśnictwo Nurzec zaprosiło do wspólnego sadzenia drzew przedstawicieli: władz samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych i lokalnej społeczności oraz pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Powiat siemiatycki na akcji sadzenia lasu reprezentował Starosta Jan Zalewski oraz kierownicy jednostek organizacyjnych podległych staroście. W ten sposób Nadleśnictwo Nurzec aktywnie włączyło się do ogólnoświatowego projektu ENO Programme Association „100 milionów drzew do 2017 roku" organizując na swoim terenie akcję sadzenia drzew.

więcej

Obrazek dla news_360

Przy Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie powstanie boisko wielofunkcyjne

09.05.2016

Obiekt sportowy o nawierzchni poliuretanowej powstanie w miejscu asfaltowego placu, na którym można pograć co najwyżej w piłkę nożną. O jego standardzie lepiej nie wspominać. Za kilka miesięcy przy szkole powstanie nowoczesny obiekt sportowy - boisko wielofunkcyjne o wymiarach 29 x 59 m z polami gry do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Wykonane zostanie też ogrodzenie, odwodnienie, oświetlenie zewnętrzne itd.

 

więcej

Obrazek dla news_359

VI Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej tuż, tuż...

06.05.2016

18 maja w Siemiatyczach odbędzie się VI Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. W spartakiadzie weźmie udział około 200 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, uczniów placówek kształcenia specjalnego z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Zmagania sportowe niepełnosprawnych uczestników spartakiady rozpocznie Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, który przejdzie ulicami Siemiatycz. Warto przyjść do hali, kibicować i podziwiać tych bohaterów, którzy swoją postawą dają przykład innym, jak pięknie może przebiegać rywalizacja sportowa. Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej to wyjątkowe święto sportu, tolerancji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Przedsięwzięcie odbędzie się pod patronatem Starosty Siemiatyckiego.

 

więcej

Obrazek dla news_358

ZSR Ostrożany zaprasza na III Zjazd absolwentów

05.05.2016

W tym roku mija 55 lat od powstania Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. To wyjątkowa okazja do świętowania. Dlatego też w sobotę - 25 czerwca w placówce odbędzie się III Zjazd Absolwentów. Zjazd jest doskonałą okazją nie tyko do spotkania po latach i integracji absolwentów, lecz również do refleksji nad historią placówki i perspektywami jej rozwoju. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń uczestnictwa w Zjeździe upływa 15 czerwca.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.