Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 109

Obrazek dla news_826

Bezpłatna tomografia płuc w siemiatyckim szpitalu. Zapisz się już dziś!

12.07.2017

Pracownia Tomografii Komputerowej SP ZOZ Siemiatycze rozpoczyna program bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania raka płuc. W ramach programu wykonywana będzie bezpłatna tomografia komputerowa płuc dla osób w wieku 50–70 lat palących (osoby palące nadal oraz osoby, które rzuciły palenie). Do badań kwalifikują się również pacjenci w wieku 50–70 lat narażeni na długotrwałe działanie czynników rakotwórczych takich jak: m.in. azbest, arszenik oraz produkty przemiany węgla kamiennego.

więcej

Obrazek dla news_823

Ruszył przetarg na termomodernizację budynków w Siemiatyczach i Czartajewie

07.07.2017

Powiat Siemiatycki ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w zakresie pełnej termomodernizacji obiektów: Starostwa Powiatowego przy ulicy Legionów Piłsudskiego 3 w Siemiatyczach, Zespołu Szkół (LO-budynek i sala gimnastyczna) przy ulicy Kościuszki 43 w Siemiatyczach oraz Zespołu Szkół Rolniczych (budynek szkoły, sali gimnastycznej i internatu) przy ulicy Długiej 130 w Czartajewie. Wykonawcy zainteresowani udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 18 lipca. Na termomodernizację trzech obiektów Powiat Siemiatycki pozyskał unijną dotację w wysokości ponad 3 milionów 600 tys. złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020. Wykonawcę lub wykonawców wyżej wymienionych zadań (możliwe jest bowiem składanie ofert częściowych) poznamy najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia.

 

więcej

Obrazek dla news_824

wprowadzono czasowy zakaz wstępu do lasu - sprawdź gdzie obowiązuje

07.07.2017

Nadleśnictwo Nurzec informuje iż wprowadzony został okresowy zakaz wstępu do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa, będących w zarządzie Nadleśnictwa Nurzec. Lasy objęte zakazem wstępu, oznaczone są, przy drogach wjazdowych, tablicami z napisem „ZAKAZ WSTĘPU". Przebywanie, przechodzenie, przejeżdżanie przez lasy objęte zakazem wstępu stanowi wykroczenie wskazane przez przepis art. 151 § 1 Kodeksu Wykroczeń. Przyczyną wprowadzenia zakazu jest zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, związane z wystąpieniem w lasach zniszczeń spowodowanych przez wiatry  stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Okresowy zakaz wstępu do lasu obowiązuje do odwołania.

 

więcej

Obrazek dla news_821

Wicemistrzowie Podlaskiej Agroligi z powiatu siemiatyckiego

05.07.2017

Aleksandra i Grzegorz Dąbrowscy z Żurobic zostali I Wicemistrzami Podlaskiej Agroligi 2017. O tytuł Mistrza ubiegało się osiem gospodarstw i pięć firm z dokończonymi inwestycjami. Wszystkie rentowne, cechujące się płynnością finansową, zadbane, wyróżniające się estetyką otoczenia oraz takie, których efektywność produkcji i wyniki wyróżniają je w skali województwa i kraju. Laureaci konkursu są właścicielami prężnie rozwijącej się stajni i pensjonatu. Gratulacje Wicemistrzom Podlaskiej Agroligi złożył Starosta Siemiatycki Jan Zalewski, który uczestniczył w Białymstoku w uroczystej gali podsumowującej wojewódzki etap - ogólnopolskiego konkursu Agroliga 2017. Gospodarze otrzymali również nagrodę rzeczową ufundowaną przez Powiat Siemiatycki.

więcej

Obrazek dla news_820

Zapraszamy do udziału w akcji zbierania pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie”

05.07.2017

Trwa ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie” zainaugurowana w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 5500 obiektów dla Muzeum Historii Polski do Wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z kraju, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec.Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski.

więcej

Obrazek dla news_819

Puchar Starosty Siemiatyckiego dla strażaków OSP Kłopoty Bujny

04.07.2017

Cztery drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych wzięły udział w Miejsko - Gminnych Zawodach Pożarniczych w Kajance. Zawody rozegrano w konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Bezkonkurencyjni okazali się strażacy OSP Kłopoty Bujny, do których trafił Puchar Starosty Powiatu Siemiatyckiego.  Pozostała część klasyfikacji końcowej: drugie miejsce - OSP Siemiatycze, trzecie - OSP Słochy Annopolskie, czwarte - OSP Kajanka. Zawody są przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków i będącego w ich posiadaniu podstawowego sprzętu. Są także znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu w poszczególnych miejscowościach. W życie strażackie wnoszą ożywienie i mobilizują do jak najlepszego przygotowania się do zawodów.

więcej

Obrazek dla news_833

ZSR Czartajew - "Praktyki zawodowe - klucz do polskiego i europejskiego rynku pracy"

30.06.2017

Uczniowie Powiatu Siemiatyckiego kształcący się na kierunku technik mechanik w Zespole Szkół Rolniczych im. Władysława Stanisława Reymonta w Czartajewie uczestniczyli w praktykach zawodowych w Grecji w ramach projektu pt. „Praktyki zawodowe - klucz do polskiego i europejskiego rynku pracy” nr 2016-1-PL01-KA102-025907. Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

więcej

Obrazek dla news_817

XVII Promocyjny Spływ Rzeką Bug - energia i piękno natury

30.06.2017

Po raz siedemnasty miłośnicy kajaków i wyjątkowych nadbużańskich krajobrazów brali udział w Promocyjnym Spływie Kajakowym rzeką Bug. Przez dwa dni 24-25 czerwca zmagali się z rzeką na jej najurokliwszym odcinku od Mielnika do Drohiczyna. W tegorocznym spływie udział wzięło 99 osób z różnych zakątków Polski. Piękne krajobrazy i dziewicza przyroda wynagradzały uczestnikom trudy wiosłowania. Rzeka Bug wraz z licznymi dorzeczami, starorzeczami, nieuregulowanym korytem i ciągle meandrującym, ale szybkim nurtem stanowi wyjątek w skali europejskiej. Towarzyszy jej naturalność brzegów oraz dzikość i tajemniczość najbliższej okolicy.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.