Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 104

Obrazek dla news_882

Siemiatycki Dzień Sybiraka w 78. rocznicę napaści Sowietów na Polskę

17.09.2017

Dokładnie 78 lat temu, 17 września 1939 roku, Rosja sowiecka napadła na Polskę zajmując jej wschodnią część. To jednocześnie Dzień Sybiraka. W niedzielę, 17 września, w Siemiatyczach odbyły się uroczystości upamiętniające napaść Rosji sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka. Tego dnia wspominane są losy tysięcy Polaków zesłanych na Syberię. Tradycyjnie uroczystości te rozpoczęły się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, gdzie stawiły się poczty sztandarowe, samorządowcy, delegacje zakładów pracy i instytucji. W uroczystościach uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Poseł RP Dariusz Piontkowski.

więcej

Obrazek dla news_881

17 WRZEŚNIA 1939 R. AGRESJA ZSRR na Polskę - Pamiętamy!

16.09.2017

78 lat temu Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny – łamiąc prawo międzynarodowe i polsko-radziecki pakt o nieagresji z 1932 r. (który miał obowiązywać do 31 grudnia 1945 r.) oraz protokół „o dobrosąsiedzkich stosunkach” z 1938 r. – wkroczyła na tereny II Rzeczypospolitej, walczącej już od 1 września z III Rzeszą.  Agresja ta zmusiła Polskę do walki na dwa fronty, z dwiema potęgami militarnymi. Na zajętych przez ZSRR Kresach Armia Czerwona dopuściła się wielu zbrodni wojennych i mordów na ludności cywilnej. 

więcej

Obrazek dla news_880

Powiat Siemiatycki solidarny z gminą Borek Wielkopolski - pomożemy gminie poszkodowanej przez nawałnicę

14.09.2017

Radni Powiatu Siemiatyckiego jednogłośnie podjęli uchwałę o pomocy w wysokości 10 tys. zł gminie Borek Wielkopolski, w powiecie gostyńskim (województwo wielkopolskie), która została poszkodowana przez nawałnice. Wsparcie będzie miało charakter finansowy z przeznaczeniem na usuwanie skutków żywiołu. Jest to także efekt apelu premier Beaty Szydło właśnie o solidarność z poszkodowanymi gminami. Władze Powiatu Siemiatyckiego postanowił wesprzeć jedną z gmin, które najbardziej ucierpiały. Wybór padł na Borek Wielkopolski, gdzie w wyniku sierpniowych nawałnic zniszczonych zostało wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych.

więcej

Obrazek dla news_878

Informacja dotycząca odstrzału dzików w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce

13.09.2017

Zasady gospodarki łowieckiej w tym właściwej liczebności populacji poszczególnych gatunków zwierzyny przy zachowaniu równowagi środowiska przyrodniczego, odstrzału redukcyjnego, zastępczego, rocznych planów łowieckich określają przepisy ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (Dz. U. z 2017 r. poz. 1295 z póżn. zm.). Stosownie do ww. ustawy gospodarka łowiecka prowadzona jest w obwodach łowieckich przez dzierżawców lub zarządców m. in. w oparciu o roczne plany łowieckie i wieloletnie łowieckie plany hodowlane.

więcej

Obrazek dla news_877

Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego dla Starosty siemiatyckiego

12.09.2017

Podczas Dicecezjalno - Wojewódzkich Dożynek w Perlejewie, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński wręczył Staroście Siemiatyckiemu Janowi Zalewskiemu Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. To najwyższe odznaczenie, jakim Zarząd Województwa Podlaskiego może uhonorować zasłużone osoby. Starosta otrzymał odznaczenie za wybitne osiagnięca w dziedzinie realizacji przedsięwzięć istotnych dla rozwoju wojewódzwa podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_875

Udane Dożynki Gminy Drohiczyn

11.09.2017

Wrzesień to miesiąc, w którym obchodzone jest święto plonów rolnych, będące okazją do podziękowania i uhonorowania ciężkiej pracy rolników. Same przygotowania zaczęły się na kilka tygodni przed tak ważną uroczystością, a efekty pracy mieszkańców Gminy Drohiczyn można było podziwiać w minioną niedzielę, 10 września w Chutkowicach. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski. Coroczne święto plonów rolnych to także okazja do doskonałej zabawy, a na brak atrakcji nie można było narzekać. Odbyły się wystawy płodów rolnych, pokazy rękodzieła ludowego oraz kiermasze produktów kulinarnych i żywnościowych przygotowane przez sołectwa.

więcej

Obrazek dla news_873

Dożynki Wojewódzkie 2017 – święto plonów mieszkańców Podlasia

11.09.2017

Coroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbyło się 9 września w Perlejewie. Uroczystość jest podsumowaniem całorocznego trudu rolników, a jednocześnie stanowi wspaniałą okazję do międzypokoleniowej integracji i wyrażenia dumy z przynależności do wspólnoty, którą łączą wspólne wartości: umiłowanie rodzimej ziemi, szacunek do pracy i chleba. Ten szczególny szacunek do chleba wyróżnia nas spośród innych narodów. Podczas dożynkowego obrzędu dzielimy się nim i dziękujemy tym, którym go zawdzięczamy. Na wojewódzkie święto plonów przyjechali mieszkańcy z najdalszych gmin, a także parlamentarzyści, władze regionu i poszczególnych samorządów. W uroczystościach uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu siemiatyckiego Franciszek Czarkowski, Radni Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_872

W starostwie można zapłacić kartą płatniczą

08.09.2017

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, w kasie starostwa wprowadziliśmy bezgotówkową formę płatności. W starostwie, aby uiścić opłaty za podatki, nie trzeba mieć przy sobie żywej gotówki. Terminal płatniczy został zainstalowany w okienku kasowym na parterze. Za pomocą karty można uregulować opłaty komunikacyjne i geodezyjne. Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla Państwa wygodne, zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a dla urzędu przełoży się na usprawnienie prac całej instytucji. Warto zaznaczyć, że zarówno klient jak i starostwo nie będą ponosić żadnych dodatkowych kosztów  związanych z uiszczaniem opłat kartą.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.