Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18784
W sumie: 64051

Archiwum newsów, strona 94

Obrazek dla news_990

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – edycja 2018

29.12.2017

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór do "Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) - EDYCJA 2018". Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

więcej

Obrazek dla news_989

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Suwałkach zaprasza do udziału w przetargu łącznym nr 21/2017 - Podstrefa Siemiatycze

29.12.2017

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Suwałkach jako zarządzająca Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną, zaprasza do udziału w przetargu łącznym nr 21/2017 mającym na celu sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, objętej granicami Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Siemiatycze oraz udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Siemiatycze.

więcej

Obrazek dla news_984

Prezent dla policji na gwiazdkę. Nowy Opel Astra od dziś na drogach powiatu siemiatyckiego

22.12.2017

Flotę siemiatyckiej Komendy Powiatowej Policji zasilił nowy oznakowany Opel Astra z benzynowym silnikiem o mocy 200 KM. Zakup radiowozu został sfinansowany przez Komendę Główną Policji (35 tys. zł) oraz Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach (35 tys. zł). Dziś przekazano go uroczyście do użytku siemiatyckim funkcjonariuszom. Pojazd trafił do funkcjonariuszy drogówki i będzie wykorzystywany w codziennej służbie.

więcej

Obrazek dla news_985

Magiczne chwile pełne ciepła i miłości w Warsztacie Terapii Zajęciowej W dOŁUBOWIE

22.12.2017

Okres świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy i magiczny. Ulegamy świątecznemu klimatowi, jesteśmy życzliwsi, chętniej pomagamy. W takiej miłej, momentami wzruszającej atmosferze przebiegało spotkanie wigilijne zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dołubowie prowadzone przez Stowarzyszenia Pomocy „Szansa”.  Przy wspólnym stole spotkali się podopieczni warsztatów oraz zaproszeni goście. Opłatkiem z uczestnikami i pracownikami WTZ przełamał się starosta Jan Zalewski.

więcej

Obrazek dla news_986

Jubileusz Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach. Od lat tworzą wspaniały dom dla potrzebujących

22.12.2017

Starosta siemiatyckiego Jana Zalewski uczestniczył w obchodach 10-lecia istnienia Powiatowego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Szpitalnej w Siemiatyczach. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą w intencji pracowników i mieszkańców Powiatowego Domu Pomocy Społecznej oraz poświęceniem kapliczki. Obecnie w placówce przebywa 62 pensjonariuszy, którzy uczestniczą w różnych formach zajęć terapeutycznych.

więcej

Obrazek dla news_982

Wigilijne spotkanie w siemiatyckim Zespole Szkół Specjalnych pełne wzruszeń i życzliwości

21.12.2017

Kameralna, ale przepełniona duchem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – taka była wigilia, która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. W wigilijnym spotkaniu wzięli udział m.in.: wicestarosta  Marek Bobel, burmistrz Siemiatycz, pracownicy szkoły, rodzice, księża katoliccy i prawosławni, radni powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych oraz główni bohaterowie uczniowie ZSS Siemiatycze. Podczas spotkania młodzi artyści poprzez jasełka przypomnieli gościom, wychowawcom i kolegom, że święta są wtedy, gdy podajemy innym dłoń i w naszych sercach rodzi się Bóg, który przynosi prawdziwy spokój i szczęście.

więcej

Obrazek dla news_983

Wspólne posiedzenie Konwentów Powiatów Województwa Podlaskiego i Mazowieckiego

21.12.2017

W Sterdyni odbyło się wspólne posiedzenie konwentów powiatów z województw: podlaskiego i mazowieckiego. To kolejne posiedzenie w tym formacie. Obradom przewodniczyli: Starosta Siemiatycki Jan Zalewski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego oraz Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. Głównymi tematami obrad były zmiany w kodeksie wyborczym, oświata oraz bieżące zagadnienia z działalności poszczególnych powiatów.

więcej

Obrazek dla news_981

„Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki” - uczniowie z Ostrożan laureatami konkursu

20.12.2017

W Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyło się spotkanie wszystkich organizacji pszczelarskich działających na terenie województwa podlaskiego. W trakcie posiedzenia pszczelarzy odbyło się wręczenie nagród - laureatom konkursu „Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki”, którzy uzyskali największą ilość punktów. Laureatami konkursu zostali Daniel Zaremba zajmujący II miejsce oraz Sylwester Tararuj zajmujący III miejsce - uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Test wiedzy o pszczelarstwie zorganizowany był w 8 szkołach rolniczych województwa podlaskiego.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.