Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 28061
W sumie: 169894

Archiwum newsów, strona 152

Obrazek dla news_354

Wydłużono termin składania wniosków o płatności bezpośrednie

05.05.2016

Dzięki interwencji Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela rolnicy mogą składać wnioski o unijne dopłaty do połowy czerwca, ponieważ Komisja Europejska na prośbęo rządu o miesiąc wydłużyła okres ich przyjmowania. Rolnicy mogą teraz spokojnie zająć się pracami polowymi, a nie stać w długich kolejkach czekając na weryfikację swoich wniosków w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek o ich przyznanie wraz z załącznikami i złożyć go w siemiatyckim biurze ARiMR do 15 czerwca.

więcej

Obrazek dla news_357

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Świętowali zawodowcy i ochotnicy z siemiatyckiej PSP i OSP

04.05.2016

Święto strażaków obchodzone jest 4 maja w dniu wspomnienia w Kościele Katolickim Świętego Floriana. Od 2003 roku w Polsce "Dzień Strażaka" obchodzony jest jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm. Najpierw w samo południe kolumna samochodów pożarniczych Komendy Powiatowej PSP przejechała ulicami Siemiatycz. Po południu strażacy zawodowi i ochotnicy udali się do cerkwi pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego i kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Druhowie polecili Bogu swoją służbę, dziękując za dotychczasową opiekę, udane akcje w walce z żywiołem, prosząc jednocześnie o siły, skuteczność działania oraz szczęśliwe powroty do swoich domów.

więcej

Obrazek dla news_356

Życzenia dla wszystkich strażaków - Dziękujemy za wasza służbę i pomoc

04.05.2016

Praca w Straży Pożarnej to nie tylko zawód, ale przede wszystkim misja i wzór bohaterstwa XXI wieku. Strażacy najszybciej docierają do poszkodowanych w wypadkach drogowych, pojawiają się w miejscach, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i udzielają pierwszej pomocy. Ratunek niesiony drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia, jest świadectwem wielkiej odwagi i odpowiedzialności. Jest też przykładem wcielania w praktyce najszczytniejszych zasad i wartości. Czy może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie bliźnim siebie samego? Właśnie takie idee, czerpane wprost od patrona, św. Floriana, przyświecają strażakom.

więcej

Obrazek dla news_355

"Vivat maj, trzeci maj". Uroczyste obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2016

Uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się nabożeństwem w siemiatyckiej Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego i uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, w których uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz oraz radni powiatowi. W kościele odbył się koncert patriotyczny „Fronton przeszłości”, na którym wystąpił aktor Dariusz Kowalski oraz Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej.

więcej

Obrazek dla news_346

Delegacja Powiatu Siemiatyckiego uczestniczyła w pogrzebie pułkownika Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

27.04.2016

W niedzielę, 24 kwietnia w stolicy Polska pożegnała Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”, bohatera powojennego podziemia niepodległościowego, straconego przez komunistyczną bezpiekę. W uroczystościach uczestniczyła oficjalna delegacja Powiatu Siemiatyckiego w składzie: Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_348

Zapraszamy na Pierwszy Siemiatycki Marsz Biało Czerwony

27.04.2016

W czwartek, 28 kwietnia spod starostwa wyruszy I Siemiatycki Marsz Biało Czerwony. Uczestnikiem może być każdy, komu serce bije w rytm Mazurka Dąbrowskiego. Uczestnicy proszeni są o stroje biało – czerwone (góra biała, dół czerwony) oraz zabranie ze sobą flag i balonów w kolorach narodowych. Patronat honorowy na imprezą sprawuje Starosta Powiatu Siemiatyckiego. W związku z przemarszem w czwartek - 28 kwietnia będą utrudnienia dla kierowców. Otóż od godz. 9.00 do godz. 11.00 zamknięta dla ruchu będzie ulica Pałacowa na odcinku od ulicy Legionów Piłsudskiego do ulicy Zaszkolnej.

więcej

Obrazek dla news_347

Dopłaty bezpośrednie - zostały niespełna 3 tygodnie na złożenie wniosku w ARiMR

27.04.2016

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok. Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.