Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 26
W sumie: 38485

News

News zdjęcie id 1246

Modernizujemy kształcenie zawodowe w powiecie siemiatyckim!

07.11.2018

Dziś została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowym i  Projektowym  „ROB-STAN” Stanisław Kocięba, które odpowiedzialne będzie za modernizację i remont pracowni zawodowych w ZST Czartajew i ZSR Ostrożany. Jest to I etap realizacji projektu pod nazwą "Kompleksowa modernizacja pracowni zawodowych w Powiecie Siemiatyckim". Powiat Siemiatycki wyremontuje oraz wyposaży pracownie zawodowe w nowoczesny sprzęt w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (pracownię elektryczno-energetyczną, mechaniczną) oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach (pracownię planowania żywienia, obsługi konsumenta i gastronomiczną), a wszystko dzięki środkom UE, które pozyskał (2,5 miliona złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Modernizacja i remont pracowni w szkołach w Czartajewie i Ostrożanach kosztować będzie ponad 800 tysięcy złotych. Inwestycja w obu placówkach zostanie zrealizowana do 10 sierpnia 2019 roku.

W ZST w Czartajewie projekt, który będzie zrealizowany polega na remoncie części szkoły oraz budynku internatu, w którym znajdować się będą pracownie elektryczno-energetyczne, mechaniczne oraz zakup odpowiedniego wyposażenia.
Pracownie elektryczno-energetyczne, które zostaną utworzone w ramach projektu to:

1) Pomiarów elektrycznych i elektronicznych.

2) Montażu, uruchamiania i konserwacji instalacji elektrycznych.

3) Eksploatacji maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych.
Niniejsze pracownie elektryczno-energetyczne umożliwią prowadzenie zajęć praktycznych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w niżej wymienionych zawodachi kwalifikacjach:

Technik elektryk:

1) Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych

2) Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej:

1) Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

2) Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Elektromechanik:

1) Montaż i obsługa maszyn i urządzeń elektrycznych


Pracownie mechaniczne, które zostaną utworzone w ramach projektu:

1) Konstrukcji maszyn,

2) Programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie,

3) Procesy produkcji

W Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach - projekt, który będzie zrealizowany polega na doposażeniu pracowni planowania żywienia, pracowni obsługi konsumenta  i pracowni  gastronomicznej  wraz  z  remontem  pracowni  obsługi  konsumenta  i pracowni gastronomicznej.

Realizacja  niniejszego  projektu  wpłynie  na  poprawę  stanu  infrastruktury  w  szkołach zawodowych  w  Powiecie  Siemiatyckim.  Poprzez  remont  i  wyposażenie  pracowni  w  nowoczesną  bazę  dydaktyczna  wzrośnie  jakoś  kształcenia.  Nowoczesna  baza  dydaktyczna pozwoli uczniom nabyć kwalifikację i umiejętności  dostosowane do potrzeb rynku pracy. W przyszłości  to  pozwoli,  że  pracodawcy  będą  mogli  pozyskać  specjalistów  o  kwalifikacjach odpowiadających ich wymogom. Zwiększy to szanse ludzi młodych, ale także pozostających bez  pracy  na  odnalezienie  się  na  rynku  pracy,  rozszerzy  możliwości  zatrudnienia  i zminimalizuje  problem  bezrobocia.  Ponadto  zwiększy  się  atrakcyjność  kształcenia zawodowego jako ścieżki edukacyjnej, co będzie pozytywnie wpływać na odsetek młodzieży przedwcześnie kończącej naukę.

 

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.